Ustronie Morskie – uzdrowisko na udane wakacje

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone trzynaście kilometrów na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest wyjątkowo malowniczo – jego zabudowa rozpościerają się na przestrzeni trzech i pół kilometra, wzdłuż linii klifu, który stromo mknie ku piaszczystej i rozległej plaży. Dawniej niepozorna osada rybacka obecnie jest kurortem, do którego aby spędzić wczasy nad morzem przyjeżdża kilka tysięcy wczasowiczów.

Zabudowa miasta jest raczej kameralna – niewielkie domki wspaniale komponują się tutaj z okoliczną naturą. Podczas przechadzek po Ustroniu Morskim trzeba zajrzeć do tutejszego kościoła, zbudowanego w stylu neogotyckim w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia wykonanego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i rewelacyjnie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim nadal zachowało się mnóstwo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż 65 tutejszych obiektów znajduje się pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to również kurort uzdrowiskowy – jest tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest nadzwyczaj urokliwa – perfekcyjnie współgrają tutaj ze sobą błękit Bałtyku, szeroki pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najbardziej czystych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Dużym walorem jest też tutejszy klimat. Ocenia się, że panujące tu średnie nasłonecznienie należy do największych w naszym kraju. Oprócz tego w powietrzu znajduje się aerozol morski, wykazujący uzdrawiający wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do 200 – 300 metrów od brzegu morza, a maksymalne jego stężenie notuje się podczas wietrznej pogody, zwłaszcza jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego korzystnego mikroklimatu można korzystać przez cały rok. Dużą atrakcją tego odcinka wybrzeża jest również molo spacerowe, które wcina się w morze na długość 100 m.. Jest tutaj też przystań rybacka, gdzie można obserwować różnokolorowe kutry powracające z porannych połowów i zakupić świeżą rybę prosto z ich pokładu.

Podczas wypoczynku w Ustroniu Morskim powinno się zwiedzić największe atrakcje pobliskiej okolicy. Na wyjątkową uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na około 600 lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko znajdujących się miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto również udać się do pobliskiego Malechowa, gdzie mieści się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy teren, gdzie można całkowicie korzystać z uroków jazdy konnej.

Chodź tutaj i zobacz dodatkowe informacje (https://www.leaderlogistics.pl/logistyka-kontraktowa/) w kontekście omawianego artykułu. Znajdziesz tam zbliżone materiały, które zapewne Cię zafascynują!

Przeczytaj więcej informacji Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Niebywale atrakcyjny jest też szlak zielony o długości dwudziestu trzech kilometrów wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla entuzjastów dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości trzydziestu jeden kilometrów prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***Pełną ofertę na wakacje 2014 w Ustroniu Morskim można znaleźć w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki:- noclegi Ustronie Morskie- domki Ustronie Morskie- pokoje gościnne Ustronie Morskie- wypoczynek 2014

Comments are closed.