Categories

Archive

Łeba – miejsce na modne wakacje

Pomimo faktu, iż Łeba istnieje od trzynastego wieku, w swej obecnej lokalizacji funkcjonuje od 1572 r.. Założyciele pierwotnej osady nie przewidzieli z pewnością, że będzie ona podtapiana przez sztormy i zasypywana przez ruchome wydmy. Dziś położenie jest idealne – miasteczko ma pozytywny mikroklimat, dostęp do morza, a w najbliższej okolicy jedną z największych atrakcji przyrodniczych w naszym kraju – Słowiński Park Narodowy. Warto, toteż zawczasu rezerwować noclegi. Łeba, bowiem przygotowuje się już na wakacje 2014.

Read more ›

W jakiej cenie Duszniki Zdrój noclegi mogą nam zaproponować?

Im bliżej jesteśmy urlopu i lata, tym częściej rozpoczynamy się zastanawiać, gdzie powinniśmy się ulokować, w jaki region naszego kraju powinniśmy się udać. Niesamowicie istotną w tym rolę sprawuje na pewno to, gdzie zatrzymaliśmy się poprzednio, i to w jakich widełkach znajdują się kwoty za nocleg.

Read more ›

Categories

10 pomysłów na wycieczkę po naszym kraju

Polska może się poszczycić dużą liczbą atrakcji turystycznych, zlokalizowanych w różnych punktach. Będą to na przykład ciekawe miejsca, które można znaleźć w małych miasteczkach i dużych miastach. Duże miasta często mają bardzo ciekawą historię, co ma odzwierciedlenie w dużej liczbie zabytków i innych pozostałości. Można je podziwiać w pełnej okazałości, niestety w sporej liczbie przypadków działania wojenne w dużym stopniu zaszkodziły obiektom zabytkowym, w miejscach takich jak na przykład Stolica.

Read more ›

Categories

Spędzaj urlop w Polsce niezależnie od pory roku

Polska na weekend czy też na wakacje staje się dla niektórych ludzi, w dużej mierze cudzoziemców, miejscem gdzie można wypocząć w zgodzie z naturą. Przez nasz kraj przebiegają tysiące szlaków turystycznych w poszczególnych regionach. Każdy region jest niepowtarzalny i przyciąga do siebie przeróżnymi atrakcjami, które należy uwzględnić na swojej liście planując wypoczynek 2014!

Read more ›

Categories

Z jakich powodów dobrze jest wypocząć w górach

Kiedy rozmyślamy o własnym odpoczynku, o tym, żeby zregenerować energię, to bez wątpienia pragniemy, żeby był on dokładnie taki, jak uwielbiamy. Jeśli kochamy posiedzieć w jednym miejscu oraz nie uwielbiamy spacerować, to na pewno w większości sytuacji wyjedziemy nad morze. A przecież góry nie oczekują od nas chodzenia, tam także mamy okazję odpoczywać spokojnie i bez pokonywania górskich szlaków na swoich nogach.

Read more ›

Categories