W celu odnalezienia równowagi wewnętrznej pochodzącej z Tatr, zatrzymaj się w Nowym Targu

Wszystkie miejscowości turystyczne posiadają takie osobliwości, które są magnesem dla wycieczkowiczów. W Paryżu jest to Luwr i Wieża Eiffla, w Londynie jest Big Ben i Pałac Buckingham, w Warszawie jest Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski i Syrenka, Stolica Małopolski posiada Sukiennice i Wawel.

szlaki turystyczne - Tatry
Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar Województwa Małopolskiego, to głównie serce województwa – Kraków, ale również chowające się za chmurami szczyty Tatr Wysokich, białe skały Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, historyczne miasteczka z urokliwymi starodawnymi kamieniczkami, zielone parki krajobrazowe. Spora różnorodność ukształtowania terenu Województwa Małopolskiego i jej niespokojne dzieje, sprawiły że kraina ta jak żadna inna w Polsce może pochwalić się dużą ilością obiektów zabytkowych i cudownych widoków.

Jeśli mamy ochotę generalnie wędrować po górach, najlepiej udać się w okolice Zakopanego lub Nowego Sącza. Z kolei w pobliżu Tarnowa i Krakowa odnajdziemy więcej pradawnych miejsc. Kiedy już odwiedzimy Nowy Sącz, pozwiedzamy Zakopane, spędzimy kilka dni w stolicy Małopolski, powinniśmy wyruszyć dalej, do Nowego Targu. Jeśli zdecydujemy się zwiedzić Małopolskę, powinniśmy odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o pokoje nowy targ . W Nowym Targu baza noclegowa jest dobrze rozkręcona i różnicuje się pod względem luksusu i cen. co należy odwiedzić w w Stolicy Podhala?

Wokół Nowego Targu odnajdziemy niemało punktów godnych zobaczenia. Nowy Targ wyśmienicie nadaje się na jednodniowe wędrówki po oznaczonych szlakach turystycznych, pośród kolorowych widoków. Na wyciągnięcie dłoni znajdują się Gorce z Gorczańskim Parkiem Narodowym. Nowy Targ szczyci się okazałym Rynkiem, na którym przez wiele lat organizowano jarmarki. Obecnie jako miejsce reprezentatywne zaprasza do zwiedzania XIX – wiecznego Ratusza, w którym znajduje się Muzeum Podhalańskie oraz zwiedzania historycznych kamieniczek. Nie sposób pominąć prześlicznego kościółka modrzewiowego, usytuowanego na Szlaku Architektury Drewnianej. Nowy Targ nazywany przez górali „Miastem” od dawna słynie jest z kupiectwa i rzemiosła ludowego .

Comments are closed.