W celu odnalezienia równowagi wewnętrznej pochodzącej z Tatr, zatrzymaj się w Nowym Targu

Wszystkie miejscowości turystyczne posiadają takie osobliwości, które są magnesem dla wycieczkowiczów. W Paryżu jest to Luwr i Wieża Eiffla, w Londynie jest Big Ben i Pałac Buckingham, w Warszawie jest Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski i Syrenka, Stolica Małopolski posiada Sukiennice i Wawel.

szlaki turystyczne - Tatry

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar Województwa Małopolskiego, to głównie serce województwa – Kraków, ale również chowające się za chmurami szczyty Tatr Wysokich, białe skały Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, historyczne miasteczka z urokliwymi starodawnymi kamieniczkami, zielone parki krajobrazowe. Spora różnorodność ukształtowania terenu Województwa Małopolskiego i jej niespokojne dzieje, sprawiły że kraina ta jak żadna inna w Polsce może pochwalić się dużą ilością obiektów zabytkowych i cudownych widoków.

Jeśli mamy ochotę generalnie wędrować po górach, najlepiej udać się w okolice Zakopanego lub Nowego Sącza. Z kolei w pobliżu Tarnowa i Krakowa odnajdziemy więcej pradawnych miejsc. Kiedy już odwiedzimy Nowy Sącz, pozwiedzamy Zakopane, spędzimy kilka dni w stolicy Małopolski, powinniśmy wyruszyć dalej, do Nowego Targu. Jeśli zdecydujemy się zwiedzić Małopolskę, powinniśmy odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o pokoje Nowy Targ . W Nowym Targu baza noclegowa jest dobrze rozkręcona i różnicuje się pod względem luksusu i cen. co należy odwiedzić w w Stolicy Podhala?

Wokół Nowego Targu odnajdziemy niemało punktów godnych zobaczenia.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dane, które omawiają przedstawiany temat, są wnikliwe. Jeśli nie, to przejrzyj treść (https://www.coraltravel.pl/last-minute/turcja), która zawiera ważne wiadomości.

Nowy Targ wyśmienicie nadaje się na jednodniowe wędrówki po oznaczonych szlakach turystycznych, pośród kolorowych widoków. Na wyciągnięcie dłoni znajdują się Gorce z Gorczańskim Parkiem Narodowym. Nowy Targ szczyci się okazałym Rynkiem, na którym przez wiele lat organizowano jarmarki. Obecnie jako miejsce reprezentatywne zaprasza do zwiedzania XIX – wiecznego Ratusza, w którym znajduje się Muzeum Podhalańskie oraz zwiedzania historycznych kamieniczek. Nie sposób pominąć prześlicznego kościółka modrzewiowego, usytuowanego na Szlaku Architektury Drewnianej. Nowy Targ nazywany przez górali „Miastem” od dawna słynie jest z kupiectwa i rzemiosła ludowego .

Comments are closed.