W głębi Bałkanów

Bałkany, zawieruchę wojenną mają już dawno za sobą. Nawet Serbia, mimo nie do końca ustalonej sytuacji prawnej Kosowa, jest krajem bezpiecznym dla podróżnych. Coraz więcej Polaków decyduje się na wakacje w tym pięknym kraju. Nic dziwnego, ma on do zaoferowania bardzo wiele atrakcji.Podstawowe informacje

Udając się do Serbii, do 90 dni pobytu nie potrzebujemy wizy. Jednak do 12 godzin od przekroczenia granicy, należy zameldować się u władz.

Odwiedź ten odnośnik – to naprawdę świetna propozycja (https://naturalhotel.pl/), która na pewno bardzo Cię zaabsorbuje. Nie czekaj zatem i zobacz już teraz!

Jeśli zatrzymujemy się w hotelu, zrobi to za nas jego administracja. W turystycznych miastach znajdziemy wiele banków i całodobowych kantorów, w których wymienimy walutę. Kartą płatniczą nie wszędzie zapłacimy, dlatego warto mieć nieco gotówki przy sobie. Serbia znana jest z piekarni całodobowych, gdzie zamówimy ciepły posiłek, nawet w środku nocy. Podróżni raczej nie powinni obawiać się tutaj o swoje bezpieczeństwo, jednak będąc w trasie, starajmy się nie zatrzymywać na niestrzeżonych parkingach, bo zdarzają się rabunki. Nie powinniśmy mieć większego problemu z porozumieniem się z mieszkańcami, Serbowie dość dobrze rozumieją nasz język.

Architektura

Wiekowa stolica państwa, Belgrad, licząca 7 tysięcy lat, jest perłą architektury regionu. Większość zabytków miasta zobaczymy spacerując specjalnie wytyczonym szlakiem turystycznym. Aby podziwiać widok na panoramę Belgradu, warto wspiąć się na 200 metrowa wieżę telewizyjną Avala.Gołubac, jest kolejnym zabytkiem wartym odwiedzenia. Jest to średniowieczna twierdza, leżąca w północno-wschodniej Serbii, doskonale zachowana i monumentalna. Jest ona również miejscem śmierci polskiego rycerza, Zawiszy Czarnego.Monaster Studenica, wpisany na listę dziedzictwa UNESCO, to XII wieczny klasztor. Na jego terenie znajdują się liczne cerkwie, z pięknymi, bizantyjskimi freskami .Stari Ras, również znajdujący się na liście UNESCO, to starodawne miasto z licznymi, wczesnośredniowiecznymi budowlami, bardzo dobrze zachowanymi.

Natura

Prócz licznych tworów człowieka, również przyroda ma wpływ na piękno tego kraju. Serbia składa się z licznych Parków Krajobrazowych i Narodowych, malowniczych zakoli rzek Driny i Sawy, które można podziwiać z lotu ptaka podróżując awionetką.

Jeśli szukasz fascynujących wiadomości na przedstawiany temat, to pomoże Ci ta optymalna witryna (https://www.hotelmikolajki.pl/pakiety), na której znajdziesz informacje, które Cię zaciekawią.

Z kolei Dolina Diabła, skalne „miasto” pełne strzelistych wież, zasługuje na swoje miano. Atmosferę grozy potęguje echo, niosące niepokojące dźwięki.

Serbia jest punktem obowiązkowym dla turystów, którzy preferują mniej szablonowe wakacje. Jest to kraj na tyle niewielki, że dwutygodniowa objazdówka po najważniejszych atrakcjach, nie powinna być problemem.

Comments are closed.