W jaki sposób dynamiczny rozwój internetu odmienił mnóstwo dziecin naszego życia, jak obecnie wygląda rynek gier komputerowych.

Kiedy przed dwoma dekadami internet powoli wchodził do naszych firm, mieszkań i domów, nikt nawet się nie spodziewał, jak dużą rewolucją się to stanie. A rewolucja się już rozegrała, bo minione kilkanaście lat to ogromne przesunięcie handlu, usług i rozrywki właśnie do sieci, z równoczesnym pomniejszeniem tego, co było do tej pory.

Dotknęło to na przykład branżę rozrywkową, jaka po dziś dzień nie może się do końca odnaleźć. Nagle okazało się, że tradycyjne płyty i filmy DVD straciły rację bytu, bo każdy woli je pościągać bez płacenia z sieci. Pojawiła się potrzeba nowych kanałów sprzedaży i dystrybucji, bo stare straciły na znaczeniu. Zmiany również w dużym stopniu dotknęły obszar komputerowych gier, lecz tu zmienił się nie tylko model dystrybucji, ale także możliwości gier oferowanych obecnie.
odwiedź nasza stronę
Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com

W okresie, kiedy dostęp do sieci był znacznie mniejszy, gry przeważnie trzeba było kupować na płytach CD i samotnie się w nie grało na swoim sprzęcie, obecnie wszystko zupełnie inaczej wygląda. Współcześnie gracze coraz częściej wolą grać w gry online, niż w typowe tytuły na płytach. W dużej mierze przyczyniło się to tego to, że wiele z takich tytułów jest darmowych, charakteryzuje się całkiem przyjemną, dopracowaną szatą graficzną, oraz co najbardziej istotne, można grać z innymi graczami. Gry mają dużą grywalność, niektóre z nich takie jak gra zielone imperium gromadzą dziesiątki tysięcy graczy na całym świecie, a niektórym się nawet udało doczekać swoich zawodów. Firmy które udostępniają takie gry na swoich serwerach za podstawową grę nic nie każą płacić, ale za wszystkie opcje dodatkowe już tak.

Tak więc jeżeli któremuś z graczy nie będzie się chciało mozolnie grać na kolejny poziom czy gromadzić przedmiotów, to może za wszystko zapłacić i otrzymuje bez długiego czekania. Co ciekawe, graczom to zupełne to nie przeszkadza, wielu z nich po prostu grywa dla czystej przyjemności i nic nie kupuje, a jest również wielu takich, którzy wolą iść krótszą drogą i wydają wcale nie małe sumy na kupowanie różnych rzeczy w grze.

Comments are closed.