W jaki sposób organizatorzy ogólnokrajowych zlotów harcerskich, jak również sami uczestnicy przygotowują się do rokrocznych imprez

Harcerstwo gromadzi ludzi żadnych przygód, choć jednocześnie trzeba pamiętać, że przecież druh to nie żaden balangowicz, ale przede wszystkim osoba wyróżniająca się szczególną wrażliwością, uczciwością, honorowością i odwagą. Harcerza, podobnie jak wojskowego bądź policjanta, obowiązuje szczególny etos, który wyraża się choćby poprzez to, że takie osoby zakładają mundur. Tak czy siak, obecnie harcerstwo jest kojarzone zasadniczo ze wspólnym śpiewaniem piosenek przy ognisku i rzecz jasna zebraniami w szerszym gronie, czyli zlotami.

jak wypożyczyć namiot

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Piętnastoletni harcerz, który w nadchodzącym tygodniu wybiera się na zlot, musi dobrze przygotować się do takiego wyjazdu. W szczególności skaut ma obowiązek sprawdzić stan munduru, więc wszystkie swetry, spodnie i chusty muszą zostać wyprane i dokładnie wyprasowane. Buty także powinny lśnić czystością. Poza tym przydają się elementarne akcesoria kuchenne, a ściślej porządne termosy lub kubki termiczne, bidony i zestawy sztućców.

Szukasz szczegółowych informacji, aby rozszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zachęcamy do kolejnego wpisu. Znajdziesz go na portalu pod linkiem.

Pomimo tego że każdy zastępowy przyzwyczaił się do niewygód, to równocześnie każdy z nich zamierza przespać noc w bardzo dobrym gatunkowo śpiworze, a na podorędziu mieć jako taką latarkę. Tych wszystkich wyliczonych przedmiotów w żadnym razie nie kupuje się w supermarketach, ale w większości przypadków zamawia w internecie – bogato wyposażona składnica harcerska ma w propozycji handlowej pełen wybór potrzebnych artykułów – WGL.

Do corocznych imprez muszą profesjonalnie przygotować się również i sami organizatorzy. Nawet nowicjusze bardzo dobrze wiedzą, że porządny namiot musi stanąć na polu biwakowym.

namiot

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com

Zakup nie w każdym przypadku staje się koniecznością, ponieważ taki namiot można oczywiście wypożyczyć – wystarczy jednie dokładnie przeglądnąć oferty i wybrać najkorzystniejszą. Dobra wypożyczalnia namiotów zaoferuje rozsądne ceny, a także pokaźny wybór.

Organizatorzy są zmuszeni zapewnić też mnóstwo innych, niezwykle użytecznych przedmiotów, jak przykładowo: lekkie saperki, dodatkowe śledzie do namiotów, a w końcu stalowe kociołki do przyrządzania zupy fasolowej na ognisku. A jeśli w programie zaplanowano konkursy, to naturalnie należy pomyśleć również o nagrodach. Te najrozsądniej kupić w internetowym sklepie z artykułami dla harcerzy, gdyż taka składnica harcerska zaproponuje rzeczy, które naprawdę zadowolą każdego druha.

Comments are closed.