W jaki sposób planować wyprawę kamperem bądź z przyczepą?

Zima to czas bardzo dobry do przeprowadzania wszelakich reperacji oraz wprowadzania ulepszeń w kamperach oraz przyczepach. W ciągu paru miesięcy bez problemu uporamy się z wszelkimi problemami technicznymi. Jednakże zima to także idealna pora, aby zacząć planować oraz organizować wakacyjne wyjazdy. Wielu kierowców namyśla się, jakim sposobem to zrobić.Oczywiście w pierwszej kolejności musimy określić cel tegorocznej eskapady. Paradoksalnie jest to trudniejsze aniżeli reszta przygotowań.

kemping
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero mając jasno obrany kierunek jak też odległość, powinniśmy dowiedzieć się o warunkach, które panują na wybranym przez nas polu kempingowym tj.: dojście do wody, umywalni, energii elektrycznej. Dzięki tej wiedzy będziemy w stanie lepiej dopasować oprzyrządowanie przyczepy bądź campera. O ile wybieramy się w punkt, w którym dostęp do świeżej wody będzie dość utrudniony, warto przed podróżą napełnić wszelkie zasobniki (jeśli zdołamy, weźmy ze sobą dodatkowe). Analogicznie – planując pobyt na dobrze wyekwipowanym polu kempingowym, nie ma sensu dodatkowo obciążać przyczepy bądź kampera zbędnym balastem.

Kemping na mazurach
Autor: Saskia Heijltjes
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie powinniśmy uczynić pakując jedzenie, które zabieramy ze sobą. Wybierając się w opuszczone regiony naszej ojczyzny bądź świata, lepiej (tak na wszelki wypadek) wyposażyć się w odpowiedni zapas. Pamiętajmy o rozłożeniu ciężarów. Duże oszczędności przyniesie wcześniejsze doposażenie campera oraz przyczepy w najbardziej potrzebne akcesoria turystyczne. Będą to gadżety kuchenne, przyrządy bądź też sprzęt turystyczny – sprawdź nasze akcesoria turystyczne. W większości przypadków wszystko bez kłopotów kupimy na miejscu, płacąc dużo więcej aniżeli normalnie. Zwłaszcza foteliki, parasole lub butle z gazem w szczycie sezonu letniego mogą kosztować parokrotnie więcej! Z tej przyczyny nawet parę miesięcy przed planowanym wyjazdem opłaca się kupić brakujące akcesoria turystyczne jak też uzupełnić butlę z gazem – .

Kilkuset kilometrowa podróż niesprawnym kamperem bądź przyczepą bardzo prędko zniszczyć może cały wakacyjny kalendarz. Awaria napędu, zawieszenia bądź innych mechanicznych podzespołów kampera – to wszystko może przyczynić nam sporych kłopotów. Unikniemy tego dopełniając gruntownego przeglądu wszelkich instalacji użytkowych, a także kontrolując kondycję motoru. Przed ruszeniem w drogę dobrze jest skontrolować stan walizek, tym bardziej kiedy jedziemy z maluchami. Ważna jest każda rzecz na przykład nieprzemakalna odzież turystyczna – polecam odzież turystyczną z tego sklepu dostępne w tym sklepie z ubraniami na wyprawy, tak aby nic nie było w stanie nas zaskoczyć podczas podróży jak też wypoczynku.

Comments are closed.