W jaki sposób przygotować się do wypadu na wypad do lasu? Co ze sobą wziąć?

Chcielibyśmy zrobić dziecku wyjątkową niespodziankę. Inną niż taki standardowy prezent, lub wypad do kina. To ma być coś ekscytującego i innego aniżeli do tej pory? Zróbmy wypad na biwak. W taki sposób spędzimy z naszą pociechą czas, pooddychamy świeżym powietrzem na łonie natury, aktywnie spędzimy weekend oraz odpoczniemy od zgiełku miasta. W jaki sposób przygotować się do takiej wyprawy? Przede wszystkim wybierzmy jakieś fajne miejsce. Najlepiej jakieś nowe rejony, których ani my, ani nasze dziecko jeszcze nie zna. Pozwoli nam to na ciekawe odkrywanie nowych terenów. Dobrze by był to jakiś camping w pobliżu tras turystycznych, jakie będziemy mogli razem poznawać.

Przechodząc do sedna kwestii – ta praktyczna strona prezentuje nieco odmienny punkt widzenia na tę kwestię, niż to zostało napisane w artykule, który w tym momencie widzisz.

Z pewnością przydatny będzie namiot oraz śpiwory. Bez względu na aurę na dworze, temperatury nocą potrafią bardzo spadać, z tego powodu warto mieć śpiwór odpowiedni na zimne noce, dodatkową izolacją będzie karimata. Jeśli jedziemy autem można pozwolić sobie nawet na matę samopompującą, jaka zajmie więcej miejsca jak również jest trochę cięższa od tej zwykłej, jednak jest bardziej wygodna. Dobrze też mieć ciepłą odzież, która także w nocy może mieć dodatkową rolę ochraniając nas przed zimnem.

bidon

Autor: Ryoichi Tanaka
Źródło: http://www.flickr.com

Do wyjść na szlaki turystyczne przyda się większy pojemnik na wodę bukłak Deuter, jaki jest bardzo wygodny, gdyż można umieścić go w plecaku jak również nie trzeba go z niego wyciągać, jeśli chcemy się napić. Musimy tylko użyć dołączonej do niego rurki wystającej z plecaka. Do wielu rzeczy przyda nam się jakieś ostre, mocne narzędzie, najlepiej nóż z krzesiwem. Będziemy mogli nim otworzyć konserwę, naostrzyć kije na ognisko. Jest to niesamowicie uniwersalne narzędzie, a dodatkowo krzesiwo jest swego rodzaju narzędziem na czarną godzinę, gdyby nagle skończył nam się zapas zapałek, albo popsuła zapalniczka.Pomoże nam ono rozpalić szybko ogień. Nie zabiera dużo miejsca, a warto coś takiego ze sobą na wszelki wypadek mieć.

Z pewnością przydatny będzie dobrej jakości plecak do chodzenia po szlakach. Najlepiej taki, w którym nie będziemy się aż tak pocić dzięki odstającej od pleców tylnej ściance. Oprócz tego musi być lekki oraz wytrzymały. Przyda nam się w nim kompas, na wypadek jakbyśmy się zgubili i musieli odnaleźć właściwy kurs. Ładowarka solarna jako dodatkowe źródło energii. Latarka, najlepiej na czoło, użyteczna w nocy i w jaskiniach. Mapy terenu, po jakich mamy zamiar się poruszać, jak i termos z herbatą na rozgrzanie. To takie niezbędne minimum, jakie oczywiście można uzupełniać dowolnie.

Comments are closed.