W jaki sposób rozpocząć zabawę z łyżwami czyli poradnik dla każdego chcącego się nauczyć jeździć

Zima w mieście nie musi być nudna, na pewno można znaleźć sporo ciekawych rzeczy które można zrobić. Do wyboru są przecież baseny, kluby fitness, a dla nie bojących się założenia łyżew również lodowiska. W wielu miastach znajdują się kryte ślizgawki, otwarte bez względu na pogodę, a jeżeli tylko jest odpowiednio zimno, to działają także lodowiska otwarte.

sporty zimowe

Autor: Sport-shop.pl
Lecz sporo osób rezygnuje z udania się na lodowisko, gdyż nie umie jeździć, i uważa to za bardzo trudną rzecz. Inni się z kolei tłumaczą nieposiadaniem swoich łyżew, ale też jest to po prostu zwykła wymówka.

Jeśli masz ochotę uzyskać dodatkowe informacje na ten wątek, odkryj ponadto (https://lemans.pl/cennik/) pozostałe nasze serwisy na pokrewny temat – one też są ciekawe.

Jeśli chodzi o drugi argument, to przy każdym lodowisku działają wypożyczalnie, w których za kilka złotych pożyczyć się da parę łyżew. Oczywiście jeżeli ktoś planuje więcej jeździć, to warto żeby zakupił swoje, lecz do dwóch wizyt na lodzie zupełnie powinno wystarczyć wypożyczenie. Cena za wypożyczenie łyżew waha się przeważnie od paru do dziesięciu złotych, tak więc nie jest to bardzo drogo, na podobnym poziomie także będą się kształtować ceny za ślizgawkę.

O ile figurowe łyżwy można bez problemów pożyczyć, to kłopotliwe dla niejednej osoby będzie to, że absolutnie nie wie jak jeździć na łyżwach. Na początku wydaje się to strasznie trudne, zwłaszcza z utrzymaniem równowagi na lodzie. Wystarczy jednak odrobina potrenowania i zapoznania się z podstawami, żeby w pełni się cieszyć tą wspaniałą rozrywką.

łyżwy
Na początku, przed wyjściem na taflę lodu, można chwilę pochodzić na łyżwach, w ten sposób można się zacząć uczyć trzymania równowagi.

Jeśli czujesz, że ta publikacja może okazać się według Ciebie za krótka, to zamieszczony tutaj (https://www.poldannet.pl/pl) materiał bez wątpienia przypadnie Ci do gustu. Kliknij i zobacz!

Będąc już na lodzie na początku dobrze się trzymać band, a po oswojeniu zacząć chodzenie. Nie należy się przejmować tym, że się upada, czy będzie się stać w jednym miejscu, każdy jeżdżący też tak zaczynał dawno temu. Gdy powolne chodzenie i stanie już nie będzie problemem, to następnym krokiem powinno być próbowanie jazdy. Aby to zacząć trzeba się lekko odpychać nogami na zmianę, dzięki temu powoli zacznie się jechać do przodu. Jak już się zacznie jeździć do przodu trzeba również nauczyć się hamowania, to także jest niezwykle istotny element jazdy na łyżwach. Polecamy stronę .

Comments are closed.