W jaki sposób samemu zrobić zagłówek do łóżka? Sprawdź praktyczne wskazówki

Wygląd pomieszczeń może nam się znudzić – nie tylko salonu, ale również sypialni. To tutaj bowiem każdego wieczoru idziemy spać, wstajemy i na nowo szykujemy się do pracy lub szkoły, dlatego szybko przyzwyczajamy się do jej wyglądu i po pewnym czasie może przestać się nam podobać. Niekiedy nie trzeba dużo, by ożywić wnętrze, wystarczy np. założyć zagłówki do łóżka, a pokój będzie wyglądać całkiem inaczej. Jak samodzielnie stworzyć niniejszy zagłówek, by spełniał swoje zadanie oraz dobrze wyglądał?

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinieneś kupić wszystkie konieczne elementy. Należą do nich drewniana rama, którą wykonasz z solidnych desek, wiertarka, gąbka tapicerska, mocny klej i materiał, którego chcemy użyć. Będzie przydatny również zszywacz do materiałów, najlepiej stolarski, który znakomicie przytwierdzi tkaninę do drewnianej ramy. By była właściwej wielkości, należy precyzyjnie wymierzyć łóżko. Przygotowaną ramę wykleja się gąbką, która musi idealnie do niej przylegać – dobrze jest zadbać o detale, tylko wtedy zagłówek będzie prezentować się faktycznie ładnie, niczym z profesjonalnego sklepu z tego typu asortymentem .

W kolejnym kroku pokrywamy gąbkę wybranym wcześniej materiałem. Najlepiej jest go położyć na czystej podłodze, zaś na nim umieścić ramę z gąbką – wtedy właściwe nałożenie tkaniny nie przysporzy żadnego problemu. Materiał należy mocno przytwierdzić, aby nic się nie marszczyło, w przeciwnym wypadku będzie wyglądać nieestetycznie. Można również użyć kleju, jeśli uznamy, że nie możemy sobie bez niego poradzić. Potem już jedynie przymocowujemy wykonany zagłówek do ściany, najlepiej za pomocą specjalnej szyny mocującej, jaka jest do tego najłatwiejszym sposobem.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj maty grzewcze podobne materiały – one także są wartościowe.

Gdy to zrobimy, pozostaje nam już tylko zachwycać się wynikami wykonanej pracy.

Jeśli wybierzesz tapicerowane zagłówki, możesz również przemyśleć ławeczki tapicerowane. Znakomicie wyglądają ustawione przed łóżkiem.

Poznaj autorski serwis (https://trops.pl/kategoria/technika/narzedzia-reczne/narzedzia-glazurnicze/) – trzeba kliknąć na podany niżej link i w nowym artykule możesz przeczytać ekstra treści na ten ciekawy wątek.

Można na nich ułożyć np. książki lub pled, którym przykrywamy pościel. W razie, gdy zaopatrzone są w skrzynie, można do nich schować poduszki oraz kołdrę, by nie przeszkadzały w trakcie dnia. Takie ławeczki, jeśli tylko są odpowiednio wykonane, mogą być wyjątkowo efektowne i razem z zagłówkiem zmienić wnętrze naszej sypialni.

Comments are closed.