W jaki sposób uczyć się obcych języków

Jasne jest, iż do nauki przydałyby się jakieś podręczniki bądź innego typu materiały. Wybór osiągalnych samouczków, podręczników, kursów jak też wszelkiego typu innych wsparć naukowych jest ogromny oraz zróżnicowany w zależności od języka. Możemy jednak z początku to wszystko zwyczajnie w świecie zlekceważyć. Nim człowiek nabierze rozeznania w tym, które książki się do czegoś nadadzą, a jakie nie musi po prostu minąć troszkę czasu. Jeżeli pragniecie zacząć naukę zupełnie nowego języka, zacznijcie od zakupu dowolnego samouczka, który w swej postaci i kompozycji będzie wam się w największym stopniu podobać. To znaczy nabądźcie ten, który będzie podług was dogodny w zastosowaniu. Na leksykony i inne materiały nadejdzie czas.

angielski

Autor: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com

Na spokojnie można przecież korzystać ze słowników internetowych. Kiepską metodą będzie natomiast kupowanie masy publikacji. Wielu ludzi kocha tak czynić. Nabywają kupę publikacji i są święcie przekonani, iż szykują się do rozpoczęcia nauki.

Przechodząc do meritum kwestii – ta proponowana witryna (http://kidsclinic.pl/) prezentuje nieco inny punkt widzenia na tę sprawę, niż to zostało napisane w artykule, który teraz czytasz.

Tak naprawdę starają się oni odwlec moment, w którym istotnie wezmą się do roboty (nierzadko nigdy on nie następuje). Innymi słowy na początku nauki nowego języka kupcie jeden nieskomplikowany a także przejrzysty samouczek. Poważnie, z początku mniej to więcej.Nie bagatelizuj ścisłych przedmiotów. To jest dość interesująca sprawa jak też oparta na doświadczeniach prelegentów języków obcych. Jednostki o tzw. „umysłach ścisłych” poradzą sobie z gramatyką o dużo lepiej aniżeli „humaniści”. Umiejętność analitycznego rozmyślania (tego na ogół uczą nauki ścisłe) może być bardzo pomocna w uczeniu się czegokolwiek.

Zobacz również:

nauka języków obcych

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

W wypadku języków obcych pozwoli wam z większą prostotą nauczać się gramatyki, czy też na późniejszym poziomie dostrzegać analogiczne struktury w różnych językach (co nadzwyczaj pomaga w opanowania następnych języków). Strategii na ćwiczenie zdolności analitycznego rozumowania jest wiele. Oto kilka przykładów: gra w szachy bądź inne gry logiczne, rozwiązywanie zagadek logicznych (przykładowo sudoku), gra w gry strategiczne na komputerze, oglądanie seriali kryminalnych, uczenie się programowania. Naturalnie rozwijanie owych umiejętności to coś, co powinno się czynić „w tle” w czasie nauki języka a skutki podobnych działań będę dostrzegalne po dłuższym okresie.Pomocne również mogą być obozy językowe czy kursy językowe w obcych krajach – przeczytaj.

Comments are closed.