W jaki sposób zaplanować zimowy wypoczynek, w jakie miejsca najlepiej wybrać się w tym okresie

Tradycyjnie zdecydowanie najwięcej urlopów ludzie biorą w lecie, to właśnie ta pora roku cieszy się największą popularnością. W dużym stopniu wynika to z tego, że zwyczajnie wtedy jest ciepło i można leniuchować gdzieś nad wodą czy w inny sposób spędzać aktywnie wolny czas.

Oprócz tego latem dzieci będą miały dwa miesiące wakacji, podczas jakich można z całą rodziną wybrać się na dłuższy wyjazd. Lecz pamiętać także trzeba, że dzieci będą również miały przerwę w pierwszych miesiącach roku, a mianowicie ferie. Ich czas jest znacznie krótszy, bo raptem dwa tygodnie, lecz jest to wystarczająco dużo czasu, aby zdecydować się na jakąś wycieczkę na narty .

wyjazd w góry

Autor: Travis Rouseau
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście jeżeli ktoś lubi na nich jeździć, lecz nawet jeżeli się nie lubi akurat tego sportu, to i tak tydzień odpoczynku w jakiejś ciekawej scenerii wszystkim dobrze zrobi. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, żeby gdzieś pojechać podczas ferii, z pewnością pozwoli to całej rodzinie odpocząć i nabrać nowych sił przed kolejnymi miesiącami. I od razu to nie muszą być narty we Włoszech, można wybrać się na przykład w polskie góry lub zdecydować się na wycieczkę do któregoś z ciepłych krajów.

Planując wyjazd na ferie przede wszystkim trzeba uwzględnić to, że poszczególne województwa mają odmienne okresy, w których dzieci mają ten wolny czas. Część pierwsza ma w dwóch ostatnich tygodniach stycznia, a następne aż do końcówki lutego. Wszystko to ma za zadanie wykluczenie przypadków, w których nagle wszyscy przyjechaliby w tym samym czasie na wypoczynek w góry. Lecz nawet rozłożenie ferii na trzy części bynajmniej nie sprawia, że w domach wczasowych, pensjonatach i hotelach jest mniej tłoczno.

Z tego też powodu chcąc mieć pewność, że się znajdzie dobre miejsce, to warto odpowiednio wcześnie zająć się rezerwacją. Tak samo będzie z wyjazdami do ciepłych krajów. W zimie ich propozycja jest dużo mniejsza niż latem i też wcześniejszy zakup jest raczej zalecany. Rzecz jasna są osoby, które polują na last minute wczasy zimowe, i niekiedy uda im się trafić na rzeczywiście atrakcyjną propozycję (zobacz wczasy (Polecamy wczasy odchudzające w górach) last minute).

Comments are closed.