W którym miejscu na ziemi jest do znalezienia raj czyli najbardziej znane atrakcje i niezwykłe miejsca magicznej wyspy Mauritius.

Przeglądając różne zdjęcia z podróży czasami można trafić na bajkowe wręcz ujęcia, jakby zrobiono je w innym świecie lub zostały genialnie zmontowane. Lecz naprawdę one istnieją, znajdzie się na naszej planecie sporo miejsc, które tak potrafią zachwycić. Tak więc jeśli ktoś zobaczy na fotografii niebieskie niebo, podobnie błękitne morze i kołyszący się w oddali statek, to praktycznie może mieć pewność, że zdjęcie to zrobiono na wybrzeżu Mauritiusa.

Mauritius
Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Uroki tej wspaniałej krainy, nazywanej również rajską wyspą, dostrzegli już średniowieczni żeglarze, którzy zaczęli się zapuszczać na te tajemnicze wody.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/SEMIRAMIS_VILLAGE/6968/40-1835-24FF.html), który zapewne Cię zainteresuje. Nie zwlekaj ani chwili! Zrób to już teraz! Z pewnością nie pożałujesz.

I wyspa mauritius po dziś dzień została z taką nazwą, o czym może zaświadczyć każdy, kto miał ją chociaż raz okazję zwiedzić. W rzeczywistości prezentuje się jeszcze piękniej niż na fotografiach, woda będzie jeszcze bardziej przezroczysta, niebo bardziej niebieskie, piasek bardziej żółty. Jednym słowem raj na ziemi, i to raj możliwy do zobaczenia przez każdego, bo wycieczki na Mauritius (sprawdź mauritius last minute z niemiec) ma w swojej ofercie coraz więcej dobrych biur podróży.

Wyprawa do tego niezwykłego zakątka świata z Polski jest dość kosztowna ze względu na koszty przelotu. Lecz wszyscy, którzy tam byli są zdania, że warto było, bo Mauritius może rzeczywiście sporo zaoferować odwiedzającym. Piaszczyste plaże i przepiękne morze były już omawiane, ale tak samo niezwykły będzie zwierzęcy i roślinny świat. I to zarówno świat znajdujący się pod wodą, czyli pełne podwodnego życia koralowce, ale też na powierzchni wyspy. Północny jej fragment porośnięty jest bujną, niesamowitą przyrodą, mieszkańcem której jeszcze niedawno był legendarny ptak Dodo. Więcej na temat egzotycznych podróży.

Mauritius
Autor: Sunny Ripert
Źródło: http://www.flickr.com

Swoim widokiem cieszą oczy niesamowite bujne lasy, wśród jakich od czasu do czasu można dostrzec srebrne nitki wysokich na kilkadziesiąt metrów wodospadów. Takie otoczenie zachęca wręcz do aktywnych form spędzania wolnych chwil, czy to pod powierzchnią wody, podczas nurkowania na rafie, czy w czasie pieszego zwiedzania wyspy. Ale na Mauritiusie znajdzie się także coś dla rozrywkowych, lubiących zabawę turystów, na przykład jego stolica Port Louis z czynnymi przez całą noc dyskotekami.

Comments are closed.