W którym terminie i gdzie warto pojechać na egzotyczne wakacje?

Wakacje przeminęły i nadeszła piękna polska złota jesień. Jest o wiele zimniej i pogoda zrobiła się mniej przyjazna. Krócej cieszymy się słońcem, a wieczory coraz dłuższe. Grudzień zbliża się małymi kroczkami. Niektórzy się cieszą na samą myśl o świętach, inni tymczasem są narzekają, gdyż nie lubią śniegu, przymrozków i ogólnie zimy.

wakacje

Źródło: http://www.eccoholiday.com/
Dla tych wszystkich, którym nie odpowiadają uroki zimy, można polecić w tym okresie odbycie egzotycznych wakacji. Kierunków wyjazdów może być wiele: Australia, Dominikana czy może ekwadorskie Wyspy Galapagos? Od pewnego czasu w branży związanej z podróżami można obserwuje się zmiany cenowe.

W ostatnim czasie, ku zdumieniu Polaków, ceny podróży do egzotycznych krajów spadły. W niektórych przypadkach są one także mniejsze niż ceny krajowe. Może to faktycznie zdumiewać, że wakacje egzotyczne są tańsze. Niemniej dla wielu ludzi jest to dość oferta. Przecież podróże egzotyczne są snem wielu ludzi. Marzeniem, które przy aktualnej sytuacji na rynku może zostać spełnione.

Gdzie warto jechać zimą czy jesienią? Miejsc godnych polecenia jest dość dużo. Bez wątpienia na szacunek zasługują wymienione Wyspy Galapagos, nazywane także Wyspami Żółwimi, warto sprawdzić oferty. Tamte krajobrazy mogą budzić zachwyt u każdego turysty.

Wiedz, że możesz odnaleźć informacje na omawiany temat, więc kliknij w link oraz przeczytaj tu (http://www.osadanaochodzitej.pl/galeria) wiadomości, które będą Ci konieczne.

wczasy

Autor: Alden Cornell
Źródło: http://www.flickr.com

Te wyspy leżą na zachód od Ameryki Południowej i mają pochodzenie wulkaniczne. Jest to tak cudne miejsce, że zyskało nawet w szesnastym wieku miano Zaczarowanych Wysp, bo sprawiały wrażenie, że dryfują po oceanie.

Godnym polecenia miejscem na wakacje pod palmami jest również Dominikana w Ameryce Środkowej. Mimo tego, że ogromną część obszaru stanowią góry, to w żadnym stopniu nie przeszkadza nieustannemu napływowi turystów. Dominikana jest bardzo dobrym terenem na urlop praktycznie przez cały rok, bo średnia temperatura wynosi dwadzieścia pięć stopni, a zimą nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Piaszczyste plaże zalane słonecznymi promieniami oraz cudowne są chyba najlepszą wizytówką tych ziem.

Inną egzotyczną alternatywą może być Australia, gdzie temperatura od grudnia do lutego wynosi poczynając od 25 a kończąc na 28 stopniach. Można w Australii zarówno leżeć na słońcu, jak i pozwiedzać.

Comments are closed.