W obecnych czasach poznawanie języków obcych musi być obligatoryjne

Na pewno opłaca się uczyć się języków, choćby ze względu na fascynującą przygodę, dzięki, której poznajemy dany obszar kulturowy, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to również dużo większa szansa na pracę na wyższym stanowisku. Według rożnych badań wzrasta w Polsce udział ludzi mogących się pochwalić znajomością co najmniej jednego języka obcego. Wśród młodych zdecydowana większość osób posługuje się językiem angielskim, wśród starszych na pierwszym miejscu jest język naszych sąsiadów ze wschodu.

książki do nauki ukraińskiego

Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com

Wyniki te były do przewidzenia. Rosyjski był jedynym słusznym językiem za komuny.

Prezentowany tekst opisuje bardzo zajmujące kwestie – jeżeli chcesz zobaczyć zbliżony materiał, sprawdź bez wahania to omówienie (https://pkrajewski.pl/przemysl/).

W szkołach niepodzielnie panował, wielu z tego powodu nie czuje sympatii do Rosji i Rosjan . Wraz z kapitalizmem zawitał do Polski język angielski i szybko zdobył nowe rejony. Obecnie kogo nie zapytać wśród młodych ludzi – wszyscy znają ten język, ale trzeba przyznać, że czasem wygląda to lepiej, czasem gorzej. Niemniej, dzięki tej znajomości łatwiej wyjeżdża się nam za granicę, poznaje nowych ludzi, posiadamy mniejsze kompleksy i czujemy się bardziej światowymi ludźmi.

Wraz z nastaniem nowego ustroju pojawiły się również inne języki (kursy języków obcych). Obok angielskiego najczęściej uczy się niemieckiego i francuskiego. Oba te języki są bardzo użyteczne, Niemcy to przecież nasz zachodni sąsiad, główny partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata. Francja zaś to także silny kraj, francuski tymczasem o jeden z ważniejszych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach nauczano także włoskiego i hiszpańskiego, a w ostatnich latach wróciła moda na rosyjski. Teraźniejsza młodzież już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był wpychany do głów na siłę więc nie nie mają oporów, by zacząć się go uczyć.

Jedno jest niezmienne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych miejsc jest bardzo przydatna, jednakowoż bardzo wzbogaca . Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mało popularnego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika – szkoła języków afroazjatyckich) to dobry pomysł, który może zaprocentować w przyszłości.

Comments are closed.