W sklepach pojawiają się coraz mocniej cenione zestawy kina domowego

W epoce coraz powszechniej panującej w wielu domach elektroniki już nikogo raczej nie dziwi, że ktoś będzie chciał zrobić w domu małe kino. W sklepach ze sprzętem elektronicznym obecnie panują kina domowe, składające się z telewizora LCD z ekranem o dużej przekątnej, Blue-Ray lub DVD oraz zespołu kolumn głośnikowych. Już na takim zestawie się da dość wygodnie oglądać filmy w rodzinnym gronie, są jednak ludzie, którym coś takiego raczej nie wystarczy.

kino

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli więc ktoś jest prawdziwym kinomanem, ma wystarczającej wielkości dom, w jakim niewielkie kino może się zmieścić, i dysponuje zapasem gotówki, za którą kupić można niezłej klasy samochód, to kino w domu jest akurat tym, co będzie chciał zrobić.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to do zobaczenia (https://rybaczowkarutka.pl/przyjecia-okolicznosciowe) mamy kolejne wątki na stronie, którą umieściliśmy pod tym linkiem.

Do adaptacji na kino doskonale nadają się miejsca mniej reprezentacyjne, na przykład piwnice lub poddasza. Wręcz można powiedzieć, że nadają się lepiej na to, ponieważ często posiadają nieregularne kształty, a to bardzo może pomóc przy projektowaniu, ponieważ w typowych pokojach panują niezbyt dobre warunki akustyczne.

Domowe sale kinowe są drogie w budowie, a będzie to wynikać z dwóch podstawowych czynników. Pierwszy z nich to projekt sali kinowej, żeby naprawdę odtwarzanie filmów było prawdziwą przyjemnością, to oszczędzać na tym nie można. Znających się na rzeczy akustyków u nas nie jest wielu, dlatego też ich specjalistyczna wiedza nie jest tania, ale nie warto tu iść na kompromisy. Nieodpowiednio zaprojektowane wnętrze sali nawet przy sprzęcie najwyższej jakości nie pokaże całego swojego potencjału, i w rzeczywistości będą to zupełnie stracone pieniądze.
Zestaw kina domowego marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Pomieszczenie które się chce przeznaczyć na salę kinową musi być należycie wyciszone przed zewnętrznymi hałasami, i trzeba oczywiście zająć się wszystkim w środku, także podłogą i sufitem. Dobre wykonanie środka pomieszczenia, zgodnie z wykonanym wcześniej schematem zapewni odpowiednie parametry do oglądania filmów. Na koniec zostaje montaż sprzętu, który także sporo będzie kosztował, instalacja dodatkowych funkcji, takich jak inteligentne oświetlenie, i można będzie wreszcie pozapraszać bliskich na pierwszy seans. Jeśli jesteś zainteresowany: odnośnik.

Comments are closed.