W życiu zdarza się sporo sytuacji, gdzie prawdopodobnie nie bylibyśmy w stanie określić, jak się zachowamy

Wszystko zależy od punktu patrzenia, podobnie jak postrzeganie danej sytuacji zależy od stosunku do niej. Patrzymyna otoczenie różnie, jedni będą to robić w różowych okularach, inni wszystko widzą w najgorszym scenariuszu. Z to się bierze? Z różnorodnych doświadczeń, z tego jak nas wychowano, zależy od genów? Od wszystkiego po trochu?

Obiektyw, fotografia
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Z całą pewnością nie da się wskazać jednej przyczyny takiego a nie innego spoglądania na otoczenie czy podejścia do świata.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis, który na pewno Cię zaciekawi. Nie zwlekaj ani chwili! Zrób to natychmiast! Z pewnością nie pożałujesz.

Nawet w sytuacji gdy jakąś rzecz definiuje kolejne zdarzenia, to jedna osoba inaczej zareaguje na dane sytuacje aniżeli inna. Nie da się chyba też wiedzieć, w jaki sposób zareagujemy na sytuację, które można zakwalifikować jako niespodziewane, lecz jednak prawdopodobne. Jak byśmy Jaka byłaby nasza reakcja na coś ogromnie wesołego, dajmy na to, wygranie wielkich pieniędzy? A z drugiej strony (jak byśmy sobie poradzili z poważną tragedią, na przykład, tragiczną śmiercią członka rodziny? Nie można tej reakcji przewidzieć.

zdjęcie
Autor: Marian Schmidt
Źródło: Marian Schmidt

Ci, co jednak uważają, iż zachowaliby się w konkretny sposób najczęściej poszliby w druga stronę – ten niespodziewany brzeg, o którym nie myśleli świadomie.

Szukasz dodatkowych materiałów na prezentowany w tym miejscu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej serwis ekspresów do kawy saeco a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

Być może nie byłoby to tak zauważalne, ten surrealistyczny rozwój sytuacji, gdyby nie właśnie poprzednie zapewnienia i oświadczenia. Nie da się tak łatwo spojrzeć na własne życie z dalszej perspektywy, zrobić zdjęcia z powietrza by zobaczyć, co, jak i kiedy. Lepiej zachować umiar i nie wydawać skrajnych sądów, co do własnego postępowania, bo możemy srogo się zdziwić i koniec końców nie być przygotowanym na inny rozwój wypadków założyliśmy.

Inaczej patrząc, nawet jeśli sami nie zakładamy, jak byśmy się zachowali w konkretnej chwili, to jest szereg czynników, które dają nam tego, jak potoczyłyby się nasze losy. Wśród najważniejszych z nich należy wskazać: cechy charakteru, żywiołowość, doświadczenie z analogicznymi sytuacjami czy reagowanie na podobne dramaty (ale u kogoś innego). Najłatwiej mimo wszystko orzekną na nasz temat nieznani nam ludzie, oczywiście „najłatwiej” nie znaczy najbardziej zgodnie z prawdą, bo ktoś z zewnątrz opiniuje nas tylko po tym, co widzi, lub co na nasz temat usłyszy, jednakże będą to rzeczy nie mające sensu. Można je porównać na przykład do opinii osobników którzy nie rozmawiali nigdy z obcokrajowcem, a bazując na krzywdzących i niemądrych stereotypach uważają, że w dalekich krajach mieszkają tylko ludożercy.

Comments are closed.