Wakacje – gdzie w nadchodzącym sezonie wybrać się na wakacyjny urlop?

Już naprawdę blisko wakacje. Już bez wątpienia w tej chwili duża grupa osób planuje swoje wakacyjne podróże. Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować dostępne są dwie, bardzo różne propozycje: Peru i Ziemia Święta.

Ziemia Święta, a przede wszystkim Izrael jest miejscem, o odwiedzeniu którego myśli bardzo duża grupa osób. Nie ma się więc co dziwić, że wycieczka do Ziemi Świętej znajduje się w ofercie większości polskich biur podróży. Wycieczka do Ziemi Świętej dla wielu osób, które się na nią zdecydowały jest ogromnym przeżyciem emocjonalnym- zobacz. W zdecydowanej większości osoby biorące udział w takiej wycieczce poznają te same miejsca, w których przed przeszło dwoma tysiącami lat urodził się, mieszkał, nauczał i umarł Jezus Chrystus.https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe.html (więcej w temacie)W programie wszystkich wycieczek do Ziemi Świętej znajduje się więc Betlejem, Nazaret, Jerozolima, ale także dolina rzeki Jordan oraz Góra Karmel. Ziemia Święta jest miejscem wyjątkowym nie tylko dla rzymskokatolików, ale również dla wyznających islam oraz judaizm. Nie trzeba się więc dziwić, jeśli naszymi sąsiadami będą wyznawcy jednej ze wspomnianych religii.

Machu Picchu

Autor: Ryan Somma
Źródło: http://www.flickr.com
Całkiem inne atrakcje czekają na turystów w Peru. Znajdują się tam obsypane białym puchem szczyty Andów, amazońska dżungla, pozostałości ogromnego imperium Inków. Dla większości turystów, którzy decydują się na wyjazd do Peru podstawowym powodem wyjazdu jest chęć zobaczenia legendarnego miasta Inków – Machu Picchu. Wyjazd do Peru najrozsądniej jest zaplanować między czerwcem a wrześniem, szczególnie jeśli planowane jest pokonanie znanego Szlaku Inków. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij . Ten cieszący się wśród turystów popularnością szlak ma długość ponad czterdziestu kilometrów, jego pokonanie zajmuje cztery dni. Szlak swój koniec ma w Machu Picchu. To historyczne miasto leży na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Nigdy nie zostało zdobyte przez Hiszpanów. To z tego powodu przetrwało do naszych czasów. Miejscem, które należy obowiązkowo odwiedzić jest także jezioro Titicaca leżące na granicy Peru oraz Boliwii. Miłośnicy raftingu bez wątpienia z chęcią wybiorą się do kanionu Colca. Jest on naprawdę dużo większy od znajdującego się w USA Wielkiego Kanionu. Decydując się na wyjazd do Peru, nie ma potrzeby ubiegania się o wizę. Wyraźnie ułatwia to organizację wyjazdu i sprawia, że na wycieczkę do Peru decyduje się naprawdę dużo osób.

Comments are closed.