Wakacje Ustronie Morskie – najlepsza opcja na tegoroczny wypoczynek

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – głosi znane przysłowie. No i tak się składa, że liczna część krajanów bardziej zna egipskie piramidy, niż piękne, nasze polskie morze. Na szczęście, coraz więcej z nich zmienia kierunek swoich wczasów na polskie kurorty turystyczne.

Zachód słońca nad Bałtykiem

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Minęła moda na Egipt i Turcję. Potem zasłynęła Chorwacja, Czarnogóra, Grecja. Dziś Polacy „przejedzeni” już zagranicznymi wakacjami zaczęli doceniać polskie miejsca turystyczne i znajdywać w nich piękno. A skoro Polska, to głównie morze. A jeśli morze, to Ustronie Morskie – najlepsze rozwiązanie na przyszłe wczasy.

Ustronie Morskie jest małą, starą rybacką wioską, położoną w bajkowej części Pomorza, w pobliżu Kołobrzegu. Wioska ta, choć typowo turystyczna, oferuje zdecydowanie więcej spokoju i odpoczynku, niż pobliskie kurorty turystyczne, jak na przykład Międzyzdroje. Choć niepozorna, oferuje mocoferuje mnóstwooferuje multum atrakcji, które umilą chwile zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Gdy wystukujemy w wyszukiwarkę słowo kluczowe: wakacje ustronie morskie, najpierw wyskoczy nam pełno propozycji na domki letniskowe. Biorąc pod uwagę, że na odpoczynek wybieramy się z całą rodziną i na dłuższy okres czasu niż kilka dni, to najtańsza forma noclegu. Szukając dalej szybko się dowiemy, że oferta wypoczynkowa nie kończy się tu na pięknych krajobrazach morza i noclegach. Bo pomimo, że Ustronie Morskie położone jest na wysokim klifie, to jest w stanie zaoferować o wiele więcej. Zaczynając od pięknych, bajecznych wprost widoków możemy wybrać się na niezapomniane loty widokowe na obszarze Ustronia i Kołobrzegu. Dla bardziej skłonnych wrażeń wczasowiczów miejscowość ma do zaproponowania skoki spadochronowe nad samym morzem, zaledwie 200 metrów od plaży.

Pamiętaj o tym, że można przeglądnąć inne interesujące posty – trzeba jedynie na tej stronie www (https://www.spijtanio.eu/noclegi-szczecin) wejść w umieszczony tam link.

Jeżeli energia się nie wyczerpie, można ją doładować w okolicznym parku liniowym GIBON. Dużo ciekawych miejsc noclegowych dostępnych jest na tej stronie .

Dla turystów z dziećmi niezapomnianą przygodą będzie Western Park, który poza dobrą frajdą zapewni sporą dawkę wiedzy odnośnie plemion Indian. Dalej zwiedzania z dziećmi warto odwiedzić skansen chleba, który wita świeżo upieczonymi bochenkami. Przy okazji warto obejrzeć jedne z najstarszych i największych dębów, mających ponad 600 lat.

Głodnych romantycznych uniesień Ustronie zaprasza do zobaczenia pobliskiej latarni morskiej, do której prowadzi 190 granitowych schodów. A na koniec każdy musi koniecznie odwiedzić kino 7D, w którym widzowie poczują „powiew powietrza, dotyk na plecach, zapach, temperaturę, bryzę wody, bąbelki, smeranie po nogach…”. Jak widać, wakacje ustronie morskie to najlepsza opcja na spędzenie tegorocznego lata.

Comments are closed.