Wakacyjne wyposażenie na górskie wycieczki

O ile planujesz aktywne wczasy pełne wycieczek i emocji, musisz koniecznie przed urlopem odwiedzić dobrze zaopatrzony sklep górski. Co w takim miejscu trzeba nabyć? Na pierwszym miejscu mocne obuwie – to fundament górskich włóczęg. Bez odpowiedniego obuwia nie powinno się w ogóle wychodzić na ciężki teren.

Autor: KEEN

Warto sprawić sobie właściwą odzież, zaprojektowaną do noszenia na szlaku. Nie zapominaj, że w górach najczęściej jest zimniej niż na nizinach, zatem konieczna jest szczelna bluza i ocieplane spodnie. Następnym zakupem musi być namiot – nie musi być przepastny, ważne, żeby dobrze trzymał temperaturę i był stabilny. Wichura w górach może rozwalić niestabilne namioty.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com

Mądrze jest kupić sprzęty do gotowania dań oraz wiele odpowiedniej żywności, takiej jak mięso w puszkach. Dostateczne odżywianie jest niezwykle istotne w czasie górskich wycieczek. Uwaga! Podczas chodzenia w górach nie pij piwa, ponieważ jest to złe. Bez wątpienia potrafisz przetrwać kilka dni bez tego alkoholu, nie jest przecież to sok, który da się pić caly czas. Na drogach górskich turyści mają być totalnie trzeźwi, żeby respektować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Sprawdź: link.

Istotne są też inne akcesoria turystyczne na spodnie do trekkingu. Lub także np. kompas.

Czy opisywany temat Cię interesuje? Jeżeli pragniesz uzyskać uzupełniające dane odnośnie tego zagadnienia, to odwiedź sensowny serwis www (https://naturalhotel.pl/).

Jest on konieczny do skutecznego namierzania dróg. Tutaj konieczne są także szczegółowe mapy – miej na uwadze, że trzeba wziąć ze sobą mapy na papierze, Google Maps w Tatrach raczej działać nie będzie. Szczegółowe mapy da się nabyć w punkcie PTTK w którejś z pobliskich miejscowości. Jeżeli obawiasz się, że zgubisz trasę w czasie wędrówek, dobrze jest opłacić profesjonalnego przewodnika, który zna góry jak własną kieszeń. Jest to całkiem duży wydatek, jednak dostaniesz gwarancje, że będziesz bezpieczny oraz poznasz wartościowe informacje na temat odwiedzanych miejsc.

I to już wszystko – na zamkniecie tematu zaznaczmy, że najważniejszą rzeczą, jaką musisz włożyć do plecaka, jest zdrowy rozsądek. To gwarancja przetrwania na górskich trasach.

Comments are closed.