Wakenboard powoli zyskuje coraz więcej fanów

Wakeboard jest połączeniem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z amatorów wymienionych sportów powinien więc podjąć próbę swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a na pewno nie będzie zawiedziony.

jezioro

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Tak samo jak narty wodne, identycznie i wakeboard polega na utrzymywaniu się na powierzchni wody na desce wakeboardingowej. W tym przypadku jednakże deska jest jedna, zupełnie jak przy snowboardingu. W zależności od zdolności pływaka (wakeboarder’a) sport ten może być wielce efektowny. Do holowania wakeboardera użyć można łódź motorową lub wyciąg. W Polsce funkcjonuje już parę wzorowo działających ośrodków wodnych posiadających na wyposażeniu wyciąg do wakeboardingu.
Wakeboard to sport, który można praktykować tak samo na wodach jeziora, jak i na morzu.

Debiutujący wakeboarder powinien jednak stanowczo zacząć od jeziora, albo sztucznego akwenu przygotowanego specjalnie pod tego typu sporty. Woda na jeziorze jest bardziej do przewidzenia, a fale mniej okazałe. Dopiero wówczas, gdy przyswoimy już pewne umiejętności można próbować zmierzyć się z morską falą.

Morze, Jantar

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Żeby zacząć swoją konfrontację z wakeboardingiem trzeba zakupić stosowny sprzęt, czyli po pierwsze frapuje nas deska i buty wakeboard. Nie oznacza to, że jesteśmy zmuszeniu na dzień dobry zakupić wszystko na własność. Najpierw wystarczy wypożyczyć, a potem, jeśli już przekonamy się, że jest to sport dla nas spróbujmy wziąć pod uwagę zakup własnego. Zazwyczaj wspomniane już ośrodki wodne posiadają wypożyczalnie sprzętu. Ceny akcesoriów do wakeboardingu są różne. Zależnie od tego, czy zdecydujemy się zakupić sprzęt nowy, czy używany wydamy na zakupy odpowiednio od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jeśli dotychczas nie przytrafiło nam się mieć na nogach narty wodne albo zmierzyć swoich sił na desce snowboardowej lub surfingowej i nie czujemy się zbytnio bezpiecznie na samodzielne zdobywanie doświadczenia, można zapisać się na kurs wakeboardingu. Szkolenie pozwoli nam w pewny sposób, pod okiem instruktora zaznajomić się z fundamentalnymi zasadami tej dyscypliny oraz nauczyć podstawowych trików.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu chcesz jeszcze bardziej szczegółowo zbadać to zagadnienie, zalecam tą treść (https://artgrafcars.pl/car/stylizacja-i-wrapping-7/), gdyż ona jest równie niebanalna.

Comments are closed.