Warto mieć swoje hobby. To najkorzystniejszy sposób na ciekawe życie, to też odpowiednie, aby przerwać szarzyznę życia

Życie nie koniecznie jest nudne i pozbawione kolorów. Zdarza się, że do szczęście potrzeba naprawdę niewiele, żeby było lepiej i nieco bardziej ekscytująco. Czasem nasze życie jest zmieniane przez innych, niekiedy dzieje się tak, gdy zmieniamy pracę lub miejsce zamieszkania. Emigracja do innego kraju również może wpłynąć na życie, jakie wiedziemy. Czasem genialnym pomysłem jest przygarnięcie pod dach jakiegoś zwierzaka: kota, czy psa. Najlepszy sposób jest jednocześnie najłatwiejszy i najtrudniejszy.

bieganie jako hobby

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Ten sposób to odszukanie swojego hobby. Czyż z jednej strony nie wydaje się banalnie proste. No bo co to, jest tak dużo dzisiaj opcji, na przykład dla rzeźbiarzy. Zaraz jednak powstają się uzasadnione pytania – jakie hobby będzie najlepsze? No więc jak to jest? Łatwo czy trudno? Odpowiedzi łatwej na to trudne pytanie nie ma. Najlepiej zaś chcąc odnaleźć hobby sprawdzić, kim jesteśmy, musimy poznać siebie. Niektórym takie postawienie sprawy wyda się dość dziwaczne, bo jak to „poznać siebie”? Kto ma mnie znać lepiej, jak nie ja?

To oczywiście dekomplikacja sprawy, gdyż całe życie poznajemy swoje własne ja i nigdy, ale to nigdy nie nie będziemy się mogli określić, że coś zrobimy, a czegoś nie. Oczywiście, dobrze, jak znamy swoje mocne strony, a tym bardziej słabe, bo wtedy mamy większy dystans do siebie, lecz wiele osób tak naprawdę nigdy nie zwraca specjalnie uwagi na inny aspekt: to, co mamy wewnątrz. A jest ono ogromnie bogate, nigdy zaś nie jest obojętne (przykładowo uwielbiamy zwierzęta: ). Mamy bowiem pewne cechy, doświadczenia, przyzwyczajenia, które wpływają na nasze wybory, także to w zakresie hobby. Tak więc, kiedy będziemy się zastanawiać, jakie hobby jest dla nas najlepszą opcją, to pierwsze co powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie już siebie znamy.

Dopiero, gdy odpowiedź będzie potwierdzająca będziemy mogli przystąpić do pełnego wyzwań planu zbudowania swojego zainteresowania. Niektórzy maja lepiej, bo hobby posiadają od zawsze. Może zarazili się nim za młodu lub mają to po rodzeństwie, inni zaś muszą rozglądać się za tym, a czy znajdą, to zależy od tego, czy naprawdę siebie poznają. A jak jest z Tobą? Czy masz hobby, czy musisz ruszyć w poszukiwaniu swojej osobowości?

Comments are closed.