Wczasy na Podlasiu

O ile zamierzasz wybrać się na cudowny wypoczynek, Podlasie staje się bardzo interesującym celem. Niestety, wielu rodaków nie docenia tych regionów, omyłkowo uważając, że nie ma tam nic do zobaczenia. To całkowita brednia. Północno-wschodnia Polska to rejon, gdzie znajdują się takie oryginalne atrakcje turystyczne, jak np. Białowieski Park Narodowy.

Mech

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/

Mieszkają tam zwierzaki, których nie ujrzy się nigdzie indziej na świecie, to znaczy żubry. Poza tym jest Augustów, w którego okolicy rozciąga się Kanał Augustowski. Można tam wybrać się w trasę stateczkiem, oglądając przepiękne widoki Podlasia. O ile chodzi o budowle, trzeba obejrzeć zespół klasztorny w Wigrach. Na co dzień mieszkają tam Kamedułowie, bracia zakonni, którzy egzystują w ciszy.

Wygodne noclegi odszukasz, kiedy do Google wklepiesz sformułowanie „pensjonaty Podlasie”. Nie wszystkie miejsca mogą posiadać reprezentację sieciową, warto więc zajrzeć też do rubryce w periodyku, w której zamieszczane są oferty noclegowe. Osoby, które nie posiadają wielu środków do wyłożenia na pobyt, mogą do sformułowania dodać słowo „niedrogie”.

Jeżeli chcesz spędzić wczasy u lokalnych gospodarzy, do Google wpisz frazę „wieś noclegi na podlasiu”. w prawdziwej chatce może stać się niezapomnianym przeżyciem.

Agroturystyka jest rekomendowana osobom, które mieszkają w większym mieście. Urlop w takiej bliskości z przyrodą gwarantuje wiele korzyści ludziom zatrutym zgiełkiem metropolii. To też super okazja, by zobaczyć z bliska żywot mieszkańców wsi – sadzenie roślin, koszenie pola itd.. Możesz mieć gwarancję, że z wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego ucieszą się twoje dzieciaki. Dla dzieci kontakt z naturą i zwierzętami, które do tej pory znały jedynie z opowieści, będzie cudownym doświadczeniem. Zaryzykujemy stwierdzenie, że spędzenie urlopu w wiejskiej chatce może być ciekawsze, niż grzanie się na plaży w Maroku albo Tunezji. No a na pewno oryginalniejsze.

Comments are closed.