Wczasy w Indiach oraz Bangkoku – najogromniejsze, najciekawsze miejsca

Wczasy w dalekich, egzotycznych krajach często są marzeniem wielu ludzi. Mnogość biur podróży proponuje ogromnie fascynujące propozycje wakacyjne dla całych rodzin. W szczególności pod koniec sezonu wolno trafić na tak zwane „last minute”, czyli na propozycje cechujące się nadzwyczajnie atrakcyjną oraz dogodną ceną. A do jakich rejonów wskazane jest wybrać się na wakacje?

Sporym zainteresowaniem cieszą się oferty Bangkok last minute oferowane poprzez liczne biura

Indie

Autor: Jeff Blum
Źródło: http://www.flickr.com

podróży. Bangkok to stolica Tajlandii, zabytkowe miasto, jakie zachwyca swoją kulturą, ciekawymi tradycjami i wspaniałą architekturą Mieści się tu niemało zabytków, które zachwycają wielu turystów. Będąc w Bangkoku, z pewnością warto wybrać się na wyprawę promem pasażerskim po rzece Menam. Ceny biletów są niezwykle małe, zaś widoki, jakie można podziwiać perfekcyjne. Powinno się zwiedzić też Wielki Pałac Królewski i Świątynie Szmaragdowego Buddy. Pamiętajmy jednak o tym, iż wchodząc do świątyni należy posiadać zakryte nogi, ramiona oraz dekolt, prześwitujące bądź za obcisłe stroje też są nie na miejscu. Bangkok pożądane byłoby zwiedzić też nocą, bowiem życie nocne jest tam niesłychanie bogate. Na ulicach zobaczymy różnorodne kolorowe stragany, bary lub dyskoteki, i także klimatyczne zakątki.

Również Indie często są wybierane na zamierzenie wakacyjnej podróży. Indie to niesłychanie zróżnicowany kraj, znajdziemy tu zarówno pustynie, himalajskie szczyty, a także dżungle. Bez wątpliwości wakacje Indie do nudnych przynależeć nie będą (zobacz ofertę na wakacje w Indiach).

Podróżując po Indiach, warto wybrać się do złotej świątyni Sikhów – Amritsar, co więcej wielkie zainteresowanie wzbudzają himalajskie świątynie, takie jak Char Dham.

Interesujące opisy napisaliśmy dla Ciebie na następnej witrynie, która została poświęcona zbliżonej tematyce. Kliknij w link i dowiedz się ponadto dodatkowych wiadomości.

W Indiach odkryjemy wiele kompleksów świątynnych, pałaców, fortów osaczonych murami obronnymi, i także ogrodów narodowych, wodospadów oraz muzeów. Bezsprzecznie zachwyci nas także indyjskie jedzenie, jakie opiera się na dużej ilości wonnych przypraw. Indie mają też ciekawą kulturą i interesujące zwyczaje.

Comments are closed.