Categories

Archive

Górskie kurorty jako interesująca alternatywna opcja dla morza.

Jeszcze na początku XX wieku, górskie pensjonaty szczyciły się ogromną popularnością. Nauka nie była wtenczas tak zaawansowana jak jest współcześnie, gruźlików kurowano rozrzedzonym, górskim powietrzem. Wtedy powstało również pełno pensjonatów usytuowanych w całej Europie, w których leczyli się szlachcice i bogaci mieszczanie. Także naszego kraju nie ominęła ta moda. Współcześnie, miejsca tego typu przeżywają druga młodość, głównie za sprawą ogromnej tęsknoty za urodą przyrody, zauważalnej u statystycznego Kowalskiego. Pragniesz znaleźć interesujące miejsce na letni wyjazd? Wybierz się do Kudowy Zdrój!

Read more ›

Categories

Interesujące kierunki studiów – Turystyka i rekreacja

Każdy maturzysta, który ma zamiar podjąć studia magisterskie, musi zmierzyć się z ważnym wyborem – który profil nauki wybrać? Jest to zwłaszcza ważna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na następne 5 lat życia młodej osoby ale również na jego późniejszą karierę i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie ułatwia chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w minionych latach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.

Read more ›

Categories

Wybierając twórcze zabawki dla własnego potomka inwestujemy w jego przyszłość

Potomek podczas najwcześniejszych lat swojego życia niezmiernie szybko przyswaja wiedzę. Dlatego też przykładowo posyła się brzdące na ponadprogramowe lekcje z języka obcego czy innego typu zajęcia. Aby jednak go zainspirować do nauki warto spoić obowiązek z zabawą. Rozwijają się wtedy jego umiejętności kojarzeniowe oraz kreatywność.

Read more ›

Categories