Categories

Archive

Nowy Targ – zobacz i rozkochaj się w tym mieście

Nowy Targ, miejscowość w województwie małopolskim, jest znane z faktu, że stanowi podstawowy ośrodek handlowy, komunikacyjny i przemysłowy Podhala. Już samo położenie miejscowościu zbiegu Białego i Czarnego Dunajca u podnóża Gorców, sprawia, że jest ona bardzo ładną krainą, zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym.

Read more ›

Categories

Wybierając twórcze zabawki dla własnego potomka inwestujemy w jego przyszłość

Pociecha podczas najmłodszych lat swojego życia ogromnie prędko absorbuje wiedzę. Z tej przyczyny przykładowo posyła się maluchy na ponadprogramowe lekcje z języka obcego czy innego rodzaju zajęcia. Aby natomiast go wciągnąć do nauki warto połączyć obowiązek z zabawą. Rozwijają się wówczas jego zdolności kojarzeniowe oraz pomysłowość.

Read more ›

Categories

Górskie kurorty jako interesująca alternatywna opcja dla morza.

Jeszcze na początku XX wieku, górskie uzdrowiska szczyciły się ogromną estymą. Medycyna nie była wtenczas tak zaawansowana jak jest obecnie, gruźlików leczono rozrzedzonym, górskim powietrzem. Wówczas powstało również mnóstwo pensjonatów usytuowanych w całej Europie, w których kurowali się szlachcice i bogaci mieszczanie. Także naszego kraju nie pominęła ta moda. Współcześnie, miejsca tego typu przeżywają druga młodość, zwłaszcza za sprawą ogromnej tęsknoty za urodą przyrody, dostrzegalnej u przeciętnego Kowalskiego. Pragniesz znaleźć ciekawe miejsce na wakacyjny wypoczynek? Udaj się do Kudowy Zdrój!

Read more ›

Categories