Wielkie Księstwo Luksemburga

Jeśli planujemy wycieczkę do krajów Beneluksu, koniecznie musimy odwiedzić Luksemburg. Jest to jedno z najmniejszych oraz najbogatszych państw europejskich. Jego zabytki nie są w Polsce zbyt dobrze znane, jednak warto przybliżyć sobie to państwo. Jest bardzo przyjazne turystom, jednak musimy liczyć się tam z dość wysokimi cenami.Luksemburg

Stolica Wielkiego Księstwa, również Luksemburg, jest jednym z najbardziej malowniczych miast w Europie. Znajdują się tu liczne zabytki, sięgające X wieku, dobrze zachowane i pięknie odrestaurowane. Warto udać się na spacer wzdłuż starówki przy okazji zahaczając o największy zabytek miasta – rezydencję rodziny panującej. Dodatkowo poza granicami stolicy, w pobliskich zalesionych górach, można podziwiać wczesnośredniowieczne opactwa.

Krajobraz i klimat

Swój urok, zarówno stolica jak i całe państwo, zawdzięcza ukształtowaniu terenu. Liczne wzgórza i pagórki, przecinane dolinami, są gwarancją malowniczych widoków, z kolei rzeki Alzette i Petrusse, przecinające się w swych dolinach, stanowią nie lada atrakcję dla oka.

Chcemy Cię namówić do nowej porywającej strony – kontynuuj oglądanie bez przeszkód, żeby móc zapoznać się z innymi wpisami na powyższy temat.

Również pogoda sprzyja turystyce – strefa klimatu umiarkowanego ciepłego, jest gwarancją łagodnych zim i ciepłego lata, bez upałów.

Muzea

Warto urozmaicić wycieczkę wypadem do muzeum. Dzięki Le Musse d’Histoire de la Ville de Luxembourg poznamy historię stolicy państwa od Cesarstwa Rzymskiego do czasów współczesnych. Z kolei w Muzeum Historii Naturalnej zapoznamy się z ciekawostkami geologicznymi i geograficznymi regionu, a także z tutejszą fauną i florą. Dla miłośników malarstwa najodpowiedniejszym będzie Muzeum Narodowe Historii Sztuki, gdzie zobaczymy dzieła lokalnych artystów.

Ekonomia

Stolica państwa jest nie tylko jedną z trzech siedzib administracyjnych Unii Europejskiej, ale także centrum światowej finansjery.

Ciekawy tekst? Więc na pewno przypadnie Ci do gustu też informacja spod linku (https://www.eccoholiday.com/p/grecja), który dla Ciebie stworzyliśmy. Wystarczy w niego wejść.

Znajdują się tutaj główne oddziały 166 banków, w tym Europejskiego Banku Inwestycyjnego Unii Europejskiej. Wszytko to mieści się w Kirchberg, dzielnicy położonej na płaskowyżu. Codziennie dojeżdżają tutaj do pracy obywatele Francji i Niemiec, głównie bankowcy. Ciekawostką jest, że 48% mieszkańców miasta to obcokrajowcy.

Wielkie Księstwo Luksemburga jest ciekawym obszarem turystycznym. Z jednej strony malowniczy krajobraz i piękne zabytki, z drugiej światowe centrum finansowe. Odwiedzając to państwo musimy liczyć się z dużymi wypadkami, jest to bowiem kraj bogaty i ceny są wysokie w porównaniu z Polską. Za to nie musimy znać języka luksemburskiego żeby porozumieć się z mieszkańcami – bez problemu dogadamy się z nimi po angielsku, niemiecku, francusku czy nawet portugalsku.

Comments are closed.