Witaj przygodo!

Ahoj przygodo! Zbliża się lato, a razem z nim czas letnich wyjazdów. Nie każdemu pasuje spędzanie kolejnego urlopu w hotelu z basenem. Dla tych ludzi świetną alternatywą będzie choćby wyjazd pod namiot nad jezioro, albo w cichy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, w nieznane. Jeżeli mamy ochotę na to by wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego typu przygodę.

Biwak górą!

Jeziora Mazurskie

Autor: Saskia van de Nieuwenhof
Źródło: http://www.flickr.com/

Tak naprawdę nie musimy dokonywać dziesiątek rezerwacji w hotelach, układać drobiazgowego planu zwiedzania i trzymać się go co do sekundy. Wystarczy plecak (producent taidea) na plecach, pomysł i pogoda ducha. Obecnie ekwipunek turystyczny jest lekki, zajmuje mało miejsca i o wiele łatwiej, dzięki temu podróżować. Nie trzeba wlec ze sobą wielkiego namiotu z ciężkim stelażem, możemy kupić mały, lekki i wygodny namiot typu igloo. Zmieniły się także plecaki turystyczne. Nie mają już metalowych stelaży i twardych parcianych szelek obcierających ramiona po trzydziestu minutach. Możemy obecnie znaleźć plecak świetnie dopasowany do ciała z odpowiednio regulowanymi szelkami i pasami biodrowym i piersiowym, które pomagają w najlepszym rozłożeniu obciążenia.

Szukasz ekstra informacji, żeby poszerzyć swoją wiedzę na ów temat? Zapraszamy do nowego wpisu. Znajdziesz go na portalu (https://www.uroczysko7stawow.pl/oferta/wesela) pod linkiem.

Dzięki temu nawet spory plecak jest wygodny. Dla zainteresowanych: przeszła także kuchnia turystyczna na – w obecnych czasach to już nie duża i ciężka butla z gazem i łomoczący zestaw menażek. Mamy do dyspozycji niewielkie i lekkie butle, a menażki można zastąpić lekkimi i składanymi naczyniami turystycznymi robionymi z lekkich tworzyw sztucznych. Także aluminiowe sztućce i kubki można wymienić na lżejsze, łatwiejsze w transporcie. Zobacz dalej: jakie sandały do trekkingu?.

Nowa era sprzętu turystycznego

Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz lżejszego i zajmującego mniej miejsca sprzętu turystycznego. Postęp technologii pozwala na wytwarzanie kurtek mieszczących się w kieszeni, czy lekkich jak piórko i bardzo ciepłych śpiworów. Naturalnie im nowocześniejszy i mniej ważący ekwipunek, tym więcej kosztuje, ale są to rzeczy, które w odpowiedni sposób użytkowane będą służyć nam przez lata.

Dobrze jest pójść do dobrego sklepu i zapoznać z ofertą. Obecnie wakacje pod namiotem nie wiążą się już z koniecznością noszenia wielkich pakunków.

Comments are closed.