Wschodnie rejony naszego kontynentu są jeszcze marnie eksplorowane

Wschodnie regiony Europy są dalej mało zwiedzane przez rodaków. Masy mieszkańców Polski latem wyrusza na egipskie i marokańskie plaże, wyłącznie mała garstka fanów wschodnich cywilizacji decyduje się na wyprawę do Rosji i innych sąsiednich państw. To znaczny błąd.

Ciężko zrozumieć z jakiego powodu tak mało mieszkańców naszego kraju jeździ na słoneczny Krym. Ten piękny półwysep ma złote plaże, ciepłe Morze Czarne i dziesiątki zabytków, które warto zwiedzić. Pejzaże są zbliżone do tych, które można ujrzeć na wybrzeżu Francji, a koszty hoteli i jedzenia są sporo mniejsze.

Kreml

Autor: Jean & Nathalie
Źródło: http://www.flickr.com

Na dodatek na Krymie istnieją niepowtarzalne zabytki po grekach i genueńczykach. Świetnym punktem dla każdego, kto jest zainteresowany historią Polski, jest Jałta. W tym ładnym kurorcie znajduje się wielki pałac, w którym w tysiąc dziewięćset czterdziestym piątym trójka liderów Aliantów ustalała kształt Polski.

Wartym uwagi kierunkiem wycieczki może być Obwód Kaliningradzki. To fantastyczne miejsce dla przyjezdnych, którzy pragną przeżyć coś całkowicie wyjątkowego. W tym regionie są relikty ZSRR – niektórzy goście mają przeświadczenie, że czas tam stanął.

Obwód Kaliningradzki to też wyśmienite miejsce, w które możesz podróżować w celach handlowych – w zeszłym roku rząd Tuska mocno zliberalizował prawo o kaliningradzkim ruchu przygranicznym. Najlepszym miastem, z którego można wybrać się do Obwodu Kaliningradzkiego, jest Gdańsk. Aby przeczytać aktualne oferty agencji turystycznych w tym starym mieście, powinno się do Google wpisać frazę „biuro podróży w Gdańsku”.

Znaczną barierą w wycieczce do kraju Puszkina są obowiązujące wizy. Ich otrzymanie jest potrzebne, by przekroczyć granicę. Osiągnięcie ich nie jest bardzo trudne, warto jednak pamiętać, że trzeba się o nie starać na spory czas przed planowanym wyjazdem. O ile chodzi o karta stałego pobytu w polsce na Białoruś, są one trudniejsze do przyznania, jednak nie można poddawać, biuro podróży Olivia Forever pomoże.

Comments are closed.