Wsłuchaj się w szum morza, doznaj energii miast, nasyć się barwami natury, wyzwól wyobraźnię poszukiwacza

Miękki piasek, parasol i leżak… Nadchodzi lato. Klimat wakacyjnego odpoczynku powoduje, że coraz chętniej dumamy gdzie jechać nad morze? Polska to kraj niezwykły, obdarowany pięknymi i różnorodnymi krajobrazami.

zobacz serwis www
Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Nie mniej jednak z letnim wypoczynkiem bez wątpienia najmocniej kojarzy nam się Morze Bałtyckie (polecane). Najważniejszym magnesem ściągającym turystów na północ kraju jest morze- moja strona. Najwięcej rodaków podejmuje decyzję o spędzeniu wakacji na piaszczystych plażach nagrzewanych letnim słońcem. Popularna w Polsce kraina turystyczna, rok rocznie zachwyca swoimi walorami turystów, którzy podejmują decyzję o wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Turystów przyciąga niesamowity klimat i czyste powietrze przesiąknięte leczniczym jodem.

Z każdego portu możemy wypłynąć na morskie połowy ryb lub wynajmować potrzebny sprzęt do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Całe wybrzeże proponuje szeroki wachlarz sportów nadających się do uprawiania w każdym momencie. Za serce sportów wodnych uważa się Sopot, w którym odbywa się wiele imprez sportowo-rekreacyjnych, wśród których najlepiej postrzegane są Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, Puchar Bałtyku w Windsurfingu czy Triathlon Sopocki. Z powodzeniem można pływać żaglówkami, windsurfingami, motorówkami czy zmierzyć się z wiatrem na kitesurfingu- czytaj tu. Nie sposób przegapić ciekawych atrakcji, które okresowo pojawiają się w dużych miastach Wybrzeża Bałtyku. Wymienić można np. organizowany w Szczecinie Festiwal Sztuki Wizualnej, Festiwal Artystów Ulicy czy Festiwal Ogni Sztucznych.

nad Bałtykiem
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawy jest również Międzynarodowy Zlot Miłośników Czasów Średniowiecznych na wyspie Wolin, Dni Morza i Festiwal Gwiazd oraz Morski Jarmark w Międzyzdrojach. Polskie pobrzeże Morza Bałtyckiego uważane jest za jedno z piękniejszych w Europie. Chętnie wybierane przez Polaków, którzy znajdą tam prześliczne, szerokie i piaszczyste plaże z drobnym, żółtym piaskiem. Przy każdym większym kurorcie, znajdują się kilometry szerokich plaż, na których odnalezienie zacisznego miejsca nie jest kłopotem, wystarczy tylko unikać głównych wejść na plaże. Przy głównych trasach łączących poszczególne uzdrowiska znajdują się parkingi i wyznaczone ścieżki, którymi można przejść na dzikie plaże, gdzie nie ma tłumów, zgiełku i zażywanie słonecznych kąpieli w swobodnym klimacie jest wyjątkowo przyjemne.

Comments are closed.