Niezapomniana wycieczka na Dolny Śląsk, pełna niesamowitych krajobrazów i atrakcji turystycznych

Dolny Śląsk to doskonałe miejsce na wakacyjny odpoczynek. Malownicze krajobrazy i leśne ścieżki co roku przyciągają turystów na te tereny. Warto więc pojechać tam, choć raz, żeby zobaczyć wspaniałe atrakcje.

Szklarska Poręba - wodospad

Autor: Karol K
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli wybraliśmy Dolny Śląsk jako cel naszej podróży, najlepszym miastem na przystanek będzie Szklarska Poręba. Miasto to bardzo często odwiedzane jest przez miłośników narciarstwa a także turystów kochających piesze wędrówki po górach. Chcąc znaleźć noclegi w miejscowości Szklarska Poręba hotele oferują nam mnóstwo atrakcyjnych ofert, szczególnie w okresach letnich, kiedy stoki pozbawione są osób jeżdżących na nartach. Decydując się na hotele w Szklarskiej Porębie będziemy mieć blisko tak samo do Karkonoszy tudzież do Gór Izerskich, a okolice tego miasta na pewno będą pełne wszelkiego typu atrakcji dla odwiedzających. Pięknym miejscem jest malowniczy rynek, który otoczony jest przez kamienice, różnego rodzaju restauracje a także hotel BossaNova Szklarska Poręba oprócz atrakcji dla narciarzy ma do zaoferowania wiele innych atrakcji- historycznych jak również kulturowych.

Po zwiedzeniu miasta, w którym nocujemy można wybrać się na wędrówkę po Karkonoszach. Najbardziej popularnym miejscem na pewno jest Śnieżka, którą powinniśmy odwiedzić. Niezależnie od pory roku, Karkonoski Park Narodowy zachwyci nas przepięknymi widokami tudzież leśnymi szlakami, które usatysfakcjonują każdego turystę.

Karkonosze

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska
Można zobaczyć przepiękne wodospady a także ciekawe formacje skalne znajdujące się na obszarze Parku Narodowego. Miejsce to może być rajem zarówno dla narciarzy jak i dla turystów lubiących piesze wędrówki po górach.

Czy chcesz przeczytać analogiczne teksty? Jeśli tak, to zobacz w witrynie inne informacje dotyczące tej sprawy – odnośnik jest tutaj.

Wizyta w województwie dolnośląskim jest również doskonałą okazją, aby odwiedzić czeskich sąsiadów, ponieważ granica jest wyjątkowo blisko. Możemy zaznajomić się z czeską kulturą jak również tradycjami i poznać regionalną kuchnię w sąsiadującym państwie.

Zapadające w pamięć krajobrazy Dolnego Śląska sprawią, iż zechcemy powrócić w to miejsce po raz kolejny. Wycieczka pełna atrakcji turystycznych oraz wspaniałych widoków na szlakach turystycznych z pewnością będzie udana o każdej porze roku.

Comments are closed.