Wycieczka do ziemi świętej – co powinno się zwiedzić w Izraelu i jakiego operatora wybrać

Miejsca kultu religijnego są odwiedzane przez licznych żarliwych wyznawców wiary. W Polsce jest co najmniej kilka miejsc, które są obowiązkowe do zobaczenia dla każdego aktywnego pielgrzyma.

Lecz dopiero wycieczka (sprawdź propozycje) do Izraela, do miejsc, gdzie spędził swoje życie Jezus jest spełnieniem pragnień większości takich osób. Ale ze względu na wysokie koszty niewielu z nich udaje się te marzenia spełnić. Izrael leży w dużej odległości od Polski, w związku z czym

wycieczka do ziemi świętej na niezbędny jest przelot samolotem. Koszt wycieczek do Izraela rozpoczyna się od ponad dwóch tysięcy za tydzień, jeżeli będzie się chciało dłużej zwiedzać, to cena może wzrosnąć o kolejny tysiąc złotych. Wyjazdy do Izraela organizują wszystkie dobre biura podróży. Dużo do zaoferowania mają także niewielkie firmy które się specjalizują w wyjazdach religijnych, ich propozycja często jest dużo bardziej atrakcyjna, niż to co zaproponują inni organizatorzy. [TAG=Wyjazdy

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com

są organizowane praktycznie przez wszystkie miesiące, więc bez żadnych problemów da się sobie dostosować termin do planowanego urlopu.

Tradycyjna wycieczka (W sytuacji gdy szukasz kierunku na wypoczynek rzuc okiem na turcja wakacje biuro podróży coraltravel) do Ziemi Świętej będzie się składać z paru niezmiennych punktów. Przelot do Izraela powinien trwać około czterech godzin, i po przylocie na miejsce już w tym samym dniu można rozpocząć zwiedzanie. Niektóre biura wybierają na początek Nazaret, inne zaczynają od Betlejem, ale koniec końców bez względu na plan wycieczki obie te miejscowości powinny zostać zwiedzone.

Koniecznym punktem takich wycieczek jest Jerozolima – w związku z dużą liczbą miejsc które można odwiedzić przeznacza się na nią dwa pełnie dni. Będąc w Jerozolimie koniecznie trzeba obejrzeć Grób Maryi, Ogród Oliwny i Górę Synaj, chętni mogą też przejść całą drogę krzyżową. W zależności od firmy wycieczkowej, jaką się wybierze do zwiedzenia będzie jeszcze sporo innych istotnych dla wierzących miejsc. Z reguły wyjazdy do Izraela mają dość napięty harmonogram, więc nie ma zupełnie miejsca na błogie lenistwo. Ale w końcu na tego typu wyjazdy jadą osoby, które dokładnie wiedzą czego się po nich spodziewać.

Comments are closed.