Wyzwania organizatora letnich balang

Zaczyna się czas imprez w plenerze. Czas letni sprzyja spacerom i aktywności na powietrzu, toteż co wieczór knajpki, kafejki są pełne gości raczących się wyborną kawusią czy smacznymi daniami z ukochanej restauracji. Głównie place bądź starówki dużych miejscowości w od piątku do niedzieli rozbrzmiewają donośnymi dźwiękami muzyki. Realizatorzy imprez starają się zapewnić nam rozrywkę z prawie każdej okazji – są to dzień miasta bądź wsi albo Dzień Dziecka. W dużych miastach w lecie aranżuje się koncerty na powietrzu, to metody na upowszechnienie kultury wyższej. Rozbrzmiewa więc jazz, muzyka poważna a nawet hip-hop.

Jednak obsługa imprez nie jest kwestią najprostszą. Należy w pierwszej kolejności zapewnić członkom bezpieczeństwo, stąd mobilizacja wszystkich służb, zaczynając od straży gminnej aż po straż pożarną. Lecz to jeszcze nie koniec. Żeby dowolna impreza – zobaczysz się udała, powinniśmy posiadać dostęp do stałego źródła zasilania. Prostym na to sposobem są tzw. agregaty prądotwórcze. Popularność okresowych (głównie letnich) balang plenerowych spowodowała zaistnienie całego sektora usług którego branżą jest w szerokim zakresie pojmowana obsługa imprez – doczytaj .

Koncert
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Działalność podobnej firmy nie ogranicza się jedynie do dostarczania głównych instrumentów do stworzenia plenerowej imprezy. Nie wystarczą bowiem namioty oraz agregaty prądotwórcze. Trzeba także zorganizować np. prezenterów czy pracowników technicznych. Rzecz jasna częstokroć zapraszane grupy mają własne zaplecze techniczne, ale warto się zabezpieczyć. Organizowanie imprez to niezwykle żmudne zajęcie, dlatego planowaniem letnich dni miasta Dział Kultury i Sportu trudni się co najmniej 6 miesięcy wcześniej. Bardzo żmudnym zajęciem jest na pewno przygotowanie wszelkich poświadczeń, opłat licencyjnych na rzecz poproszonych wykonawców. Natomiast negocjacje umowy dla pracowników lubiących czuć adrenalinę mogą być zajęciem sympatycznym.

Oczywiście impreza na powietrzu to niekoniecznie musi być koncert aktualnej gwiazdy estrady, ale dla przykładu może to być również familijny rajd rowerowy bądź maraton biegowy.

Doczytaj:

Comments are closed.