Z jakiego powodu w ojczyste góry jedziemy nie tylko zimą, ale również w trakcie letnich miesięcy

Pasjonaci wysokogórskich eskapad już teraz zastanawiają się, gdzie spędzić letni czas, czyli jednym słowem zbliżające się wakacje 2015. Można oczywiście znów pojechać do stolicy Tatr, ale wiadomo, tam urlopowiczów jest tak dużo, że nie każdy pragnie wymarzony urlop spędzić w takim właśnie zakątku. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę te mniej rozpoznawalne miasteczka położone w ojczystych górach.

wędrówki górskie

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Zawziętym fanom górskich ścieżek i pozostałych rozrywek dostępnych jedynie w górach możemy śmiało zaproponować przynajmniej parudniowy pobyt w Szczyrku.Jeśli ktoś udaje się nad ojczyste morze, to aury wybrać nie jest w stanie. Mżawka i chłód mogą zepsuć długo wyczekiwany urlop, bo przecież nad Bałtyk najczęściej udajemy się po to, aby opalać się na plaży i popluskać w wodzie. Sytuacja ma się trochę inaczej, gdy decydujemy się na wyjazd w góry – tutaj aurę niezwykle trudno przewidzieć, lecz niewielki deszczyk z pewnością nie przegoni wycieczkowiczów z górskich ścieżek. Co najwyżej panoramy będą mało malownicze.

Może zaabsorbują Cię również podobne wpisy (www.hotelmikolajki.pl/restauracja/nasze-restauracje) na ten temat? Jeśli tak, to przejrzyj je i zdobądź nowe informacje na to zagadnienie.

Z tego powodu część osób już wiosną szuka dla siebie pensjonatu i wpisuje w sieć frazę noclegi w szczyrku na

Aura zawsze będzie zagadką, ale na szczęście górskie miasta oferują także i inne rozrywki poza rzeczonymi w tym miejscu wycieczkami w góry. Jeżeli synoptycy zapowiadają gwałtowne nawałnice, to rozsądniej wolny czas przeznaczyć na zwiedzanie Brennej (warto sprawdzić). Można nawet już na etapie poszukiwań wybrać wiekowy pensjonat, czyli wystukać na klawiaturze bezprzewodowej frazę Szczyrk noclegi w historycznym budynku. Na szczęście dla amatorów nowoczesności znajdą się i miejsca noclegowe w nietradycyjnie urządzonych apartamentach.

wędrówki górskie

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby wakacje 2015 mogły zostać przyjemnie zapamiętane, planowanie wyjazdu warto rozpocząć odpowiednio wcześniej. Niekiedy wypady odłożone na ostatni moment także okazują się całkiem udane, ale nie ma powodu, aby o udanej eskapadzie miał decydować ślepy los. Lepiej zorientować się w ofercie noclegów, aby potem nie przepłacać. A dodatkowo zastanówmy się nad tym, co będziemy robić, kiedy aura nie będzie nas rozpieszczać. Jak już wcześniej podkreśliliśmy, wyjazd w góry w żadnym przypadku nie musi oznaczać górskich wycieczek. Równie dobrze jesteśmy w stanie odwiedzić sąsiednie miasta, na przykład na jeden dzień udać się do Bielska-Białej i zobaczyć, co mieszczą tamtejsze muzea i koniecznie popróbować smaków regionalnej kuchni.

Comments are closed.