Za stolicą Podhala nie usycha się z tęsknoty… dopóty się stąd nie odjedzie

Zima, sezon wiosenny, lato, sezon jesienny – każda pora roku w stolicy Podhala i w pobliżu tego miasta jest inna, każda jest urokliwa i każda uwodzi innymi urozmaiceniami. W samym mieście nie brakuje atrakcji architektonicznych z różnorodnych obszarów życia. Hotel Nowy Targ, dobrze umiejscowiony, ugości wyśmienitą góralską kuchnią i góralską gościnnością.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com
W sezonie zimowym, Nowy Targ zwabia sportowców i zwolenników z całej Polski na bieg podhalański. Rok w rok, w zawodach biorą udział zarówno amatorzy jak i zawodowcy, entuzjaści narciarstwa biegowego.

Dodatkową niespodzianką udziału w biegu jest możliwość podziwiania najpiękniejszych osobliwości regionu w dorzeczu Dunajca. Dla tych, którzy zostają, by nacieszyć się czystym górskim powietrzem, górale proponują cudowną zabawę – uczestnictwo w kuligu.

Kiedy zaciekawił Cię przedstawiany tekst, to nie namyślaj się tylko odwiedź ten link (https://www.saleweselne.com/blog/wesele-w-miescie-czy-na-wsi/), a odnajdziesz tu pokrewne, interesujące informacje na ten temat.

Odkąd miasto oddało do używania kładkę na potoku Biały Dunajec, zwłaszcza wiosną pokazuje się na tym terenie mnóstwo spacerowiczów. Stąd w zależności od zamiłowań możemy udać się w stronę pomieszczeń dla samolotów lokalnego aeroklubu, albo zagłębić się w lasy Boru na Czerwonem i zwiedzać tutejszy rezerwat mchu torfowca. Na zakończenie spacerów jest platforma widokowa, z której możemy popatrzeć na miasto oraz przyglądnąć się ogromnej panoramie Tatr.odwiedź witrynę singapur wycieczki singapur wycieczki

Tatry wiosenną porą prezentują się najatrakcyjniej. W sezonie letnim trasy narciarskie przeobrażają się w eldorado dla rowerzystów. Dla tych, którzy posiadają nieco więcej sprawności fizycznej zorganizowano górskie trasy dla miłośników wycieczek rowerowych , dzięki którym zobaczymy górskie zakątki stolicy Podhala. Pedałując po wytyczonych trasach możemy wybrać nieco trudniejszy odcinek i ośmielić się wjechać na górę Dział . Z tego miejsca możemy cieszyć się panoramą Słowackich Tatr Wysokich, z wszystkimi najważniejszymi wierzchołkami – Łomnicą, Lodowym i samym Gerlach. A po polskiej stronie zachwycać się widokiem Tatr ze Świnicą i Kasprowym.

Comments are closed.