Zabawki dla dzieci, ćwiczące kreatywność

Odeszły w zapomnienie czasy, w których pluszowy miś i piłka to były jedyne zabawki, jakie można było dostać w sklepach. Dzisiejsi rodzice są bardzo wymagający i chcą, aby zabawki spełniały dodatkowo funkcję edukacji poprzez zabawę, uczyły kształtowania jakichś przydatnych umiejętności przez dziecko. Bardzo dobrym pomysłem jest kupno zabawek, ćwiczących zdolności manualne.

zabawa

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki zabawkom, zobowiązującym do pomysłowości, precyzji i opanowania, wyrabiamy w dziecku umiejętności, które przydają się w dorosłym życiu. Nauka przekazana w formie beztroskiej zabawy to najlepsza metoda na każdego dzieciaka. Wśród manualnych zabaw ostatnich lat nieustannie króluje ciastolina lodziarnia, sklep, a może pizzeria – z ciastoliny można wyczarować niemal wszystko!

Specjalne zestawy tematyczne posiadają foremki, urządzenia do wyciskania wybranych kształtów i sprawiają, iż zabawa zupełnie zajmuje dziecko. Z takiej kreatywnej zabawy płyną same zalety, maluch uczy się rozpoznawać kolory, tworzyć przedmioty zgodnie z szablonem podanym na opakowaniu, ćwiczy paluszki podczas nakładania ciastoliny do małych foremek, czy tworzenia odpowiednich kształtów. Ponadto, stworzone podczas zabawy lody, hamburgery, czy inne przedmioty, można wykorzystać przy kolejnej zabawie, np. w sklep. Dobry przykład to .

Wprowadzając do internetu hasło: ciastolina lodziarnia, natychmiast zauważymy, że istnieje sporo zróżnicowanych zestawów.

Nasz link do www zdziwi Cię niebywale optymistycznie. Odkryjesz tam ogrom drobiazgowych postów. Więc nie zwlekaj i wejdź tam!

Jedne są wyjątkowo rozbudowane, inne dość oszczędne i chodzi tutaj nie tylko o ilość dołączonej ciastoliny, ale również o różnorodność dostępnych maszynek oraz foremek. Rzecz jasna, im bardziej bogaty zestaw, tym bardziej atrakcyjny będzie dla małego użytkownika, jednak jeżeli chcemy się przekonać, czy maluch będzie zadowolony z takiej zabawki, można początkowo wybrać skromniejszy zestaw, który później wzbogacimy o następne akcesoria. Koniecznie zobacz też gry edukacyjne.

Takie zestawy umożliwiają wspólną zabawę z dzieckiem, jednak dzieci świetnie radzą sobie również bawiąc się samodzielnie lub z rówieśnikami, wystarczy pokazać im możliwości zabawki oraz zachęcić do wymyślania nowych rzeczy – to zaktywizuje ich pomysłowość i artyzm. W czasach błyszczących i głośnych zabawek, które zainteresują dziecko tylko na krótki moment, warto nabyć coś oryginalnego i jednocześnie przydatnego.

Comments are closed.