Zakup zabawki dla potomka to poważna sprawa – co wybrać, żeby nie narazić go na zagrożenie życia i zdrowia?

Zabawki są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Muszą kształcić pociechy, śmieszyć je, kształtować wyobraźnię. Jednak przy ich zakupie rodzice notorycznie kierują się popularnością i reklamami telewizyjnymi. Zanika pomału powiedzenie, że to bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Czym dobrze jest się sugerować przy zakupie gadżetów dla brzdąców?

W centrach handlowych blisko 30 procent zabawek nie spełnia nasuwanych zasad jeśli chodzi o bezpieczeństwo malucha i powoduje ryzyko dla ich zdrowia i życia. Ostatnio niesłychanie znana stała się piła dla dzieci, która prezentuje się wyjątkowo realistycznie. Przypadnie ona do smaku na pewno małemu wielbicielowi narzędzi, może nawet wydawać realistyczne dźwięki. Powinno się jednak pamiętać, aby rzetelnie stosować się do zarządzeń w instrukcji, w tym przypadku chodzi o wiek dziecka zdolnego do wykorzystania omawianego gadżetu.

zobacz ofertę

Autor: Proma Polska
Źródło: Proma Polska

Chodzi o to, że widząc w garażu u ojca analogiczne urządzenie dziecko chcąc uruchomić go może uczynić sobie krzywdę. Jest to niezmiernie ważny element, ponieważ nie pożądamy aby doszło do katastrofy. Pewne przyrządy dla smyków pod wpływem temperatury mogą także eksplodować. Kilka podstawowych norm, o jakich powinno się pamiętać wybierając odpowiednią zabawkę dla swojej pociechy to przede wszystkim jej przystosowanie do wieku nadchodzącego właściciela. Nie może także mieć żadnych szklanych elementów, którymi można się skaleczyć. Ta skonstruowana z drewna winna charakteryzować się łagodną powierzchnią i brakiem ostrych krawędzi (MAJSTERKOWANIE).

Na przykład wtrącona piła dla dzieci – musi być kapitalnie wyprofilowana, by nadawała się do użytku przez nie. Jeśli zabawka ma sznurek – powinien być on krótki, istnieje bowiem prawdopodobieństwo, iż brzdąc owinie sobie nim szyję. Gdy chodzi o woń – powinna być bezzapachowa, albowiem w pozostałych przypadkach istnieje możliwość zatrucia poprzez toksyczne substancje. No i ważna rzecz: na kartce musi znajdować się certyfikat CE.

Nie możemy popadać w manię – nie wszelka modna i reklamowana zabawka jest podła i groźna dla dziecka.zobacz pod linkiem stiuki dekoracyjne stiuki dekoracyjneNatomiast nie zmiena to faktu, iż stojąc przed wyborem zakupu kolejnego gadżetu dla swojej pociechy winniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem, spojrzeć na stosowny wiek użytkowy i zastanowić się, czy na pewno będzie on odpowiedni. Bezpieczeństwo bowiem jest najistotniejsze.

Comments are closed.