Categories

Archive

Rock – najbardziej znane zespoły

Muzyka rockowa dzisiaj nie cieszy się aż tak wielką popularnością jak jeszczeparę lat temu. Niemal każdy miał styczność z muzyką rockową w radio lub telewizji. Rock w wielu przypadkach stanowi ścieżkę dźwiękową w wielu głośnych filmach. Rock to rodzaj muzyki cechujący się brzmieniem, które tworzy się zwykle poprzez gitary akustyczne lub elektryczne.

Read more ›

Categories

Kult to niezwykle popularny polski zespół rockowy

Rock, to rodzaj muzyki oparty głównie na dźwiękach gitary. Oczywiście jest to muzyka, jaka także korzysta z innych instrumentów, przez co jest kilka typów rocka. Muzyka ta w minionym wieku była zaskakująco lubiana i nadal jest sporo zespołów, jakie są doceniane i szanowane przez znawców i wielbicieli muzyki. Rock tak naprawdę słuchany jest na całym świecie, co najlepiej świadczy o tym, że jest to muzyka naprawdę ceniona.

Read more ›

Categories

Jak powstał grunge

Chociaż obecnie popularnych i fenomenalnych jest wiele zespołów rockowych, to Nirvana jest absolutnie tym, który zaważył na teraźniejszości hard rocka, a i współcześnie są jedną z najczęściej słuchanych grup. Ten wyjątkowo znany zespół podbił publiczność swoim olśniewającym podejściem do muzyki i tajemniczymi tekstami.

Read more ›

Categories

Rock wyróżnia kilka ciekawych odmian

Rock, jest muzyką, jaka posiada wiele odmian. Pokazuje to jednoznacznie, że muzyka ta daje szansę znaleźć najbardziej odpowiednie dla siebie brzmienia, które zwłaszcza oparte są na żywych instrumentach. Zespół Slayer, to amerykańska grupa, która preferuje trash metal, a więc niezwykle mocno brzmiące, energiczne dźwięki, oparte zazwyczaj na energii wypływającej z gitary, jak również innych, przede wszystkim basowych instrumentach.

Read more ›

Categories

O najciekawszych zespołach rockowych

Rock, to muzyka, która dzieli się na kilka gatunków, często znacznie odbiegających od siebie. Jest to spowodowane zwłaszcza tym, że niezwykle dużo wykonawców rocka, ma inne spojrzenie na tą muzykę, jak także stara się w inny sposób ją interpretować, przez co powstaje wiele wyjątkowo interesujących i różnorodnych kompozycji.

Read more ›

Categories