Akcesoria wojskowe dla turystów

Latarka czołowa powszechnie określana czołówką, jest latarką mocowaną wprost na czole, czy też kasku, za pomocą szczególnych ramiączek. W porównaniu z latarkami ręcznymi, latarki czołowe nie zajmują rąk, snop blasku w naturalny tryb pokrywa się z ze stroną zwrócenia głowy, światło rozwiane przez odbłyśnik i obudowę latarki, nie uraża oczu.

latarka czołowa

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Za sprawą korzystnego umieszczenia źródła światła, czołówka umożliwia perfekcyjne oświetlenie obiektów widzianych z bliska, nawet przy względnie niewielkiej mocy świecenia.

Ze względu na niezależność posłużenia się dłońmi, latarki czołowe są szczególnie często wykorzystywane przez służby ratownicze, wspinaczy, grotołazów, wędkarzy, i różne jednostki liczące się z opcją wykonywania każdej pracy w ciemności, również obieżyświatów planujących nocny obóz, kierowców naprawiających po ciemku czterokołowiec, bądź harcerzy. Multitool, to urządzenie wszechstronne, które ma niemało wartościowych zastosowań, mogących w sytuacji awaryjnej zastąpić skrzynkę z przyrządami.

Multitoole występują w wielu wariantach, począwszy od mających ścisłe rozmiary kart survivalowych, po spore sprzęty mające co najmniej kilkanaście zastosowań. W większości przypadków zasadniczym urządzeniem są obcążki. Multitool to przenośny, kompaktowy zbiór zwykle korzystnych przyrządów, który jest możliwość wygodnie przenosić w futerale przy pasku, czy też po prostu wrzucić do bagażu.

scyzoryk

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Multitool prócz wielu przeznaczeń, robiony jest z ogromnej wartości stali nierdzewnej, a jego wymiary po złożeniu najczęściej osiągają jednie 12 cm.
Multitool to jedno z niewielu tak małych instrumentów, jakie ma aż dwa pełnowymiarowe ostrza. Jedną z jego największych walorów, jest połączona, porządna struktura.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Więc zachęcamy Cię – zajrzyj na nową witrynę i dokonaj oceny (mikolaje.pl/indywidualny/przygotowania.html) naszych prób. W przypadku pewnych wątpliwości – zwróć się do nas!

Jest możliwość go stale nosić w kieszeni, czy też doczepić do kluczy.

Odporny rdzeń ze stali nierdzewnej ma teksturowane okleiny, które dopasowują chwyt. Multitool to wyrób dla każdego, kto wyszukuje niezawodnych sprzętów w czasie przygód na łonie przyrody.

Comments are closed.