Categories

Archive

Kraków to niezwykłe, piękne miejsce

Odwiedzenie Polski? Zdecydowana większość turystów z Austrii, Włoch, Kanady czy Anglii niewątpliwie pomyśli sobie o Krakowie. Wiadomo: Kraków to miasto, które było śliczne przed wojną, a na szczęście nie zostało wyniszczone przez Niemców bądź Rosjan. Te niezwykłe miasta jak przykładowo Gdańsk miały sporo mniej „szczęścia”. W takim razie napiszmy odrobinę o Krakowie, być może ktoś do tej pory nie odwiedził najludniejszego miasta na południu Polski, toteż nie bardzo zna argumenty za tym, aby bez zbędnego czekania wybrać się do byłej stolicy Polski. Pytanie: czy przewodnik po Krakowie będzie w akurat naszym przypadku wymagany?

Read more ›

Categories
Tags

Zobaczyć cały świat – to pragnienie wielu osób. Czy jest to możliwe do zrealizowania, czy właściwie jesteśmy w stanie na to liczyć?

Jeżeli przyjąć założenie, iż faktycznie życie mamy jedno, to warto starać się przeżyć je jak najlepiej. Jeżeli będziemy o tym pamiętać każdy dzień możemy zorganizować tak, jakby było zależne od niego bardzo dużo. Może nie być to ważne w skali mikro, w teraźniejszości, ale kiedy za jakiś czas spojrzymy wstecz, to się przekonamy, iż mimo wszystko warto było tak właśnie żyć i spełniać swoje postanowienia.

Read more ›

Categories

Wakacje to nie tylko idealny czas na wypoczynek, lecz także na zrealizowanie tych najskrytszych marzeń

Wolne od obowiązków zawodowych, to pora, kiedy można nareszcie odetchnąć pełną piersią i mieć czas tylko i wyłącznie dla siebie. Każdy z Polaków ma swoje własne potrzeby albo zachcianki, tylko czasem zabraknie czasu na to, żeby wyjść do opery czy po prostu z familią na poobiedni spacer. Niektórzy miesiące wakacyjne chcą wykorzystać na jeszcze inne sposoby, czyli na przykład, na realizację marzeń. Dlatego jedni wyjeżdżają na Majorkę, a inni poświęcają czas na rzeźbienie swojej sylwetki.

Read more ›

Categories