Categories

Archive

Sposób na wakacyjną nudę

Za niespełna miesiąc zacznie się sezon urlopów. Wskazane jest zatem zastanowić się gdzie się wybierzemy, czy to będzie wypad na plażę nad morze Bałtyckie bądź w jakimś zagranicznym kurorcie? Oczywiście nic nie ma niewłaściwego w wylegiwaniu się na piasku, lecz dla tych z nas którym bądź znudziło się próżnowanie na plaży, bądź po prostu nie leży to w ich naturze proponujemy coś nowego a zarazem ekscytującego.

Read more ›

Categories

Jakie egzotyczne miejsca możemy zaproponować tym turystom, którzy zamierzają w kolejnym roku spędzić wakacje za granicą

Szczególnie w spotach promujących usługi banków pojawia się jeden charakterystyczny motyw. A mianowicie, zwykłym obywatelom bezustannie przypomina się o zaprzepaszczonych wielkich marzeniach, czyli na przykład o egzotycznych podróżach. Ten fakt rzecz jasna nikogo nie dziwi, bo wycieczka dookoła świata, na odległy kontynent bądź choćby nad Morze Śródziemne pociąga za sobą tak duże koszty, że rozważnie myślący mężczyźni bez chwili wahania rezerwują nocleg nad polskim morzem. Wygórowana cena jednak z pewnością nie odstraszy pasjonatów egzotycznych podróży, zatem wycieczki na Bali albo Sumatrę czy Seszele raczej w nadchodzących latach nie przejdą do historii.

Read more ›

Categories

Kajakowe podróże, małe i duże

Jaki może być interesujący sposób na organizowanie wspólnie wolnych chwil? W gronie przyjaciół zazwyczaj nie brakuje ciekawych koncepcji na innowacyjne wypady za miasto. Perfekcyjnym wyjściem mogą się okazać kajaki, gdyż skupiają w sobie rekreację oraz ciekawe przygody. Nie trzeba daleko szukać, by odnaleźć inspirację oraz znaleźć sport odpowiadający całej ekipie. Niewymagające zajęcie umożliwia odkrywanie niemałych pokładów energii, pozornie ukrytych gdzieś głęboko.

Read more ›

Categories

Zimowy rynsztunek wysokogórski

Planując zimową wycieczkę w góry wysokie musimy przede wszystkim być właściwie przeszkolonym w obszarze obsługiwania się sprzętem, asekuracji, zagrożeń lawinowych oraz techniki zimowej wspinaczki. Bez stosownego wyszkolenia oraz doświadczenia możemy wyruszać sami na podobne wyprawy. Należy pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego partnera, pilota ewentualnie kursu instruktażowego.

Read more ›

Categories