Categories

Archive

Jak nie do Turcji, to gdzie? Jak globalny terroryzm zmienił trasy pokonywane przez polskich urlopowiczów

Zagraniczne podróże od lat kusiły polskich oraz europejskich turystów – bądź co bądź w Polsce pogoda jest nieprzewidywalna, a koszty zakwaterowania oraz wyżywienia dość wielkie. Poza tym bodajże każdy pragnie zobaczyć piękne krajobrazy i chociażby raz w życiu pomieszkać bliżej Równika. Ogromną popularnością wciąż cieszą się śródziemnomorskie państwa, choć w ostatnim czasie ministerstwo odradza podróże w te rejony, a ściślej do Egiptu bądź Maroka, z uwagi na zagrożenie terrorystyczne. Oczywiście nie każdy wczasowicz jest lękliwy, ale cóż szkodzi wziąć pod uwagę inne kierunki podróży.

Read more ›

Categories

Last minute – polecane rozwiązanie na urlop

Lato, urlopy, plany na wakacje, wyprawy zagraniczne. W taki sposób to przedstawia się u statystycznego Polaka. Pracujemy ciężko przez wiele miesięcy, żeby przez kilka tygodni w czasie wakacji zostawić codzienność, odpocząć i oddać się tylko totalnemu lenistwu. Kilka lat temu w Polsce popularne stały się oferty wakacji w systemie last minute. Mnóstwo ludzi podejmuje decyzję by zorganizować sobie wakacje w ten sposób.

Read more ›

Categories

Idealne wakacje w egzotycznych krajach – Jamajka i Mauritius

Jeżeli w tym roku chciałbyś wyjechać do egzotycznych krajów na urlop, skorzystać z cudnej pogody, gorącego słońca i pięknych piaszczystych plaż na wyspach, to zalecamy Ci dwa miejsca – Jamajkę i Mauritius. Jamajka to wyspa, jaka zarazem pełni funkcję Państwa, znajdująca się na Morzu Karaibskim na południe od Kuby. Jamajka to niesłychanie żywe, roztańczone miejsce, w którym bezsprzecznie nie będziesz się nudzić. Jeśli lubisz rytmy muzyki reggae, egzotyczne, urozmaicone widoki, a także otwartych na ludzi obywateli to bez wątpienia wspaniale będziesz się tam bawić.

Read more ›

Categories

Wybierz nad morze do Chorwacji.

Nasz świat się coraz bardziej kurczy, globalizacja jest już czymś powszechnym i prawdopodobnie nieodwracalny. Rozwój technologii elektronicznej komunikacji, takiej jak połączenia przez sieć a także publiczna dostępność internetu upraszczają kontakty międzyludzkie z dwóch krańców świata, czyniąc go praktycznie natychmiastowym. Identycznie sprawa się ma z transportem między oddalonymi od siebie kontynentami.

Read more ›

Categories