Categories

Archive

W jaki sposób odpowiednio przygotować się do obozu harcerskiego

Harcerstwo to zbiór ludzi, którzy współpracują ze sobą w służbie pewnym ideom. Dzięki uczestnictwie w harcerstwie młodzież zyskuje naprawdę dużo. Głównie zyskują prawdziwych przyjaciół i umieją się zintegrować. Harcerstwo uczy pomagania innym ludziom, bycia odpowiedzialnym i usuwania ze swojego życia lęków. Każdy członek jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. W czasie obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią. Harcerstwo to także doskonała przygoda i wspomnienia, które pozostaną na zawsze.

Read more ›

Categories

Wyśnione wczasy, czyli jakie? Gdzie wybrać się na urlop?

Po wielu dniach ciężkiej pracy, w końcu nadszedł długo oczekiwany okres urlopowy. Co robić, jeśli nie mamy jeszcze żadnych planów na tegoroczny wypoczynek? Możliwości jest bez liku. Wystarczy tylko zapoznać się z ofertą biur podróży, albo poświęcić chwilę czasu na zaplanowanie wakacji na własną rękę. Urlop to wspaniały pretekst do tego, aby wybrać się gdzieś daleko i wypocząć oraz, a także zregenerować siły na kolejne tygodnie pracy. Krótkie wycieczki, czy dłuższe wyjazdy, możliwości jest wiele. Słoneczna Hiszpania, upalna Turcja, a może nieco bardziej egzotyczne wyspy galapagos?

Read more ›

Categories

Świetne wczasy dla polskiego studenta

Choć jakoś się przyjęło myśleć, że studenci są bardzo biedną częścią społeczeństwa, to jednakże naprawdę trudno zgodzić się z owym stereotypem. W końcu prawda jest taka, że szczególnie ci ogarnięci studenci zarabiają relatywnie spore pieniądze. Korepetycje, stypendium, rozwożenie pizzy wieczorami i w trakcie weekendów – alternatyw jest całkiem sporo. A do tego studenci mają bardzo długie wakacje, w czasie których mogą chociażby sprzedawać lody na plaży w Juracie czy nawet pojechać na jakiś czas do Niemiec czy Hiszpanii.

Read more ›

Categories