Categories

Archive

Sklep górski – najważniejsze elementy

Sklep górski to miejsce, w którym klient znajdzie niezwykle szeroki wybór produktów związanych z turystyką pieszą, nie tylko górską. W ostatnim czasie zauważa się znaczący wzrost liczby punktów tego typu, jak również zwiększone zainteresowanie sprzętem tego typu. Zwiększa się również oferta, a ceny obniżają się. By z tak wielkiej liczby placówek wybrać ten najodpowiedniejszy, wypada zwrócić uwagę na dwa podstawowe elementy, czyli na asortyment sklepu oraz jego pracownicy.

Read more ›

Categories

Zimowy rynsztunek wysokogórski

Projektując zimową eskapadę w góry wysokie musimy przede wszystkim być właściwie przeszkolonym w zakresie posługiwania się rynsztunkiem, zagrożeń lawinowych, asekuracji i techniki zimowej wspinaczki. Bez właściwego wyszkolenia oraz doświadczenia nie powinniśmy wybierać się sami na takie wyprawy. Należy pomyśleć o wyszukaniu właściwego partnera, pilota względnie kursu instruktażowego.

Read more ›

Categories

Od jakiegoś czasu jeżdżenie po świecie zaczyna nam się podobać

Coraz częściej korzystamy z rozmaitych środków transportu i przemieszczamy się nie tylko w Polsce i to swoim autem. Dodatkowo z każdym rokiem stajemy się prawdziwymi fachowcami, jeżeli chodzi o znajdowanie promocyjnych połączeń na samoloty. Nawet pewne osoby potrafią ekonomicznie przemieszczać się po Polsce. I co ciekawe, jest to opłacalne o wiele bardziej, aniżeli na przykład podróż autem bądź pociągiem. Jeżeli jesteśmy zachłanni na podróżowanie po całym świecie, to najczęściej wyloty mamy z najpopularniejszego lotniska mieszczącego się w stolicy.

Read more ›

Categories

Myślisz o wakacjach na Karaibach? To żaden problem, można wykupić wycieczkę last minute oraz upajać się karaibskim wypoczynkiem

Co roku nadchodzi ten moment, gdy należy wymyślić, jak spędzi się wakacje. To wyjątkowo przyjemna czynność, lecz równocześnie spore wyzwanie. Polscy podróżnicy z upodobaniem wykupują turnusy w krajowych i zagranicznych kurortach, często wybierając te położone nad morzem. Coraz większym uznaniem wyjeżdżających szczycą się także wycieczki egzotyczne.

Read more ›

Categories

Wczasy w Chorwacji

Niezaplanowany urlop wcale nie musi okazać się problematyczny. Do dyspozycji osób zaciekawionych jest niemała baza propozycji, które stuprocentowo wpasowują się w wymogi oraz potrzeby klientów. Podróżujący chcą szukać dobrych na każdą okazję możliwości, więc decydują się na dopracowane idealnie propozycje. Urlopy oraz weekendowe wyjazdy z bliskimi to rewelacyjna możliwość zbliżenia się do siebie oraz spędzenia razem czasu w bardzo przyjemny sposób.

Read more ›

Categories