Categories

Archive

Dlaczego trzeba na wakacje pojechać w polskie góry?

Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Przecież nie wszystkie państwa mają dostęp do wspomnianych wcześniej miejsc. Owszem, można pokusić się o zwiedzanie obcych państw, lecz zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – skłaniamy do spędzenia urlopu w kraju. Umożliwia nam to idąca ku lepszemu kondycja krajowych dróg. Obecnie, autostrady poprowadzą nas do większości miejsc w kraju. Cały czas powstające nowe odcinki zapewniają nam możliwość wygodnych podróży. Do odwiedzin polskich terenów skłonić nas także mogą niewygórowane ceny. Polska mimo wszystko ciągle wypada interesująco pod tym względem w porównaniu z Europą Zachodnią.

Read more ›

Categories
Tags

Jakie rzeczy możemy zobaczyć w Nowym Targu oraz w których miejscach warto się zatrzymać?

Nowy Targ jest największym i równolegle najstarszym miastem regionu. Stolica Podhala to miasto wyjątkowe zwłaszcza ze względu na swoje poetyczne położenie u zbiegu Białego i Czarnego Dunajca. Od okolicy północnej owija je zielony masyw Gorców, a od południa rozpościera się zachwycająca panorama na pełny łańcuch Tatr. Przy trafnej widoczności z wyżej położonych punktów miasta dostrzegalna jest swoista figura Babiej Góry.

Read more ›

Categories

Znaczek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, jak się prezentuje i co trzeba zrobić by go otrzymać

Być harcerzem to przestrzegać konkretnych norm. To nie jest tak, że wszyscy mogą dostać harcerski krzyż. Trzeba na niego w pewien sposób zasłużyć, bo bycie harcerzem, to życiowa postawa, która pozwala na ukształtowanie pewnego kręgosłupa moralnego. Jeśli, więc chcemy by nasze dziecię nauczyło się odpowiedzialności, to powinniśmy zapisać malucha najpierw do grupy zuchów, a po pewnym czasie dziecko samodzielnie będzie mogło podjąć decyzję, czy wciąż będzie chciało brać udział w zbiórkach już, jako harcerz.

Read more ›

Categories

Z jakich powodów dobrze jest wypocząć w górach

Jeżeli rozmyślamy o własnym wypoczynku, o tym, by odzyskać energię, to bez wątpienia pragniemy, aby był on idealnie taki, jak uwielbiamy. Jeśli lubimy siedzieć w jednym miejscu oraz nie uwielbiamy chodzić, to z pewnością w większości przypadków udamy się nad morze. A przecież góry nie oczekują od nas spacerowania, tam również możemy odpoczywać spokojnie oraz bez zdobywania górskich szlaków na własnych nogach.

Read more ›

Categories

Najlepszy baseny termalne w Polsce

Jeśli myślisz o wypadzie nad Podhale, przemyśl, czy nie warto zobaczyć inne miejsce niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Kraina Tatr chowa w sobie wiele ciekawych miejsc, które są niedoceniane przez rodaków. Najlepszym przykładem jest magiczna Białka Tatrzańska, która jest położona zaledwie dwie dziesiątki km od Stolicy Tatr. Jest to cicha i niewielka wioska wypoczynkowa, która gwarantuje mnóstwo atrakcji dla gości.

Read more ›

Categories