Categories

Archive

Jakim sposobem obmyślić miły wieczór w grupie znajomych?

Spotkania towarzyskie to niewątpliwie wyjątkowo wart podkreślenia szczegół mający wpływ na kształtowanie relacji międzyludzkich. Ich podtrzymywanie oraz poprawianie w wielu przypadkach wymaga od nas organizowania spotkań, w których będziemy mogli pogadać z naszymi najbliższymi i przyjaciółmi. Doświadczenie jednak ujawnia, że w wypadku rozszerzania naszego grona znajomych mogą wystąpić pewne trudności z integracją. Zapoznanie się z nowymi ludźmi powiązane jest przezwyciężeniem stresu oraz przełamaniem się co niestety nie nadchodzi nam bezproblemowo.

Read more ›

Categories

Znaczenie muzyki w powszednim życiu

O tym iż muzyka pełni w naszym życiu ważką rolę przekonywać nikogo nie trzeba. Od najmłodszych lat jej słuchamy. Przypuszczalnie co najmniej raz w życiu ktoś nam śpiewał do snu. Może była to babunia a może mama lub niania. Psycholodzy uważają że to czego słuchamy w najmłodszych latach wpływa na nasze smaki muzyczne w dorosłym życiu. Może jest coś w tym, bo jedną z niewielu rzeczy jakie pamiętam z wczesnego dziecięctwa są płyty dziadunia z muzyką poważną i ma ona dla mnie pewien specjalny czar.

Read more ›

Categories

Rock – najbardziej znane zespoły

Rock teraz nie cieszy się aż taką popularnością jak jeszczeparę lat temu. Prawie każdy miał styczność z muzyką rockową w stacjach radiowych czy telewizji. Muzyka rockowa niejednokrotnie stanowi ścieżkę dźwiękową w wielu głośnych filmach. Muzyka rockowa to rodzaj muzyki charakteryzujący się brzmieniem, które tworzy się zazwyczaj przez gitary akustyczne czy elektryczne.

Read more ›

Categories