Categories

Archive

Wyszukiwanie interesujących wyjazdów na wakacje na ostatni moment.

Sporo ludzi wybiera oferty wyjazdów wakacyjnych na ostatni moment, gdyż zmuszają ich do tego obecne realia. Z tego względu także propozycje „last minute” są aktualnie tak chętnie wybierane oraz wcale nie tracą na sławie. Dopasowują je tak samo osoby w młodszym wieku jak i te w wieku starszym. W dodatku, są to ciągle propozycje po wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Z takiego względu, dużo agencji podróży, głównie w czasie wakacyjnym ma do zaproponowania typowo tego typu oferty.

Read more ›

Categories

Tatry – sprawdzony patent na niezapomniane wakacje

Nie uważasz, że nasze Tatry są nieco przereklamowane? Zatem uważamy tak samo – ciągle ubóstwiam Tatry – polskie, choć słowackie także są interesujące. I chociaż włoskie Alpy zapewne są odrobinę bardziej monumentalne, i tak chętnie chodzę po Tatrach. Jednak nie preferuję tylko spacerów po górach. Lubię również baseny termalne. W ciągu ostatnich lat powstało u nas dużo basenów termalnych. Zapewne z tego powodu, że Unia ochoczo przydziela dotacje… To na pewno warte uznania.

Read more ›

Categories

W które miejsce polecieć na niezapomniane wczasy?

Egzotyka to wszystko, co dla nas nieznane, co kusi nas swą odmiennością, co jest nowe i niespotykane. Wielu, kiedy myśli o wakacjach w egzotycznych miejscach kojarzy je zwłaszcza z tropikalnymi miejscami, błękitną, krystaliczną wodą, niespotykaną roślinnością i architekturą, jak również z rodzimą, tubylczą ludnością. Najczęściej wybierają zatem za miejsce podróży wyspy, znajdujące się z dala od cywilizacji, gdzie człowiek może się w pełni odprężyć i zapomnieć o zwykłych troskach. Jednak egzotycznych miejsc jest o wiele więcej. Przyciągają turystów swoją odmiennością, zarówno jeśli chodzi o kulturę, jak i styl życia.

Read more ›

Categories

Urlop z dzieckiem

Gdy ktoś wyjeżdża na wakacje z dzieckiem, cała podróż musi być dokładnie zaplanowana. Nie powinno się zapominać, że maluch potrzebuje czegoś innego niż człowiek dorosły i powinno się zadbać o odpowiednią rozrywkę. Po co wyjeżdżać przykładowo na Cypr, gdy dziecko ma się tam nudzić. Pierwszym punktem jest sprawdzenie, miejsca noclegu i czy jest przygotowane dla dzieci. Należy sprawdzić, czy będą tam jakieś rozrywki, umilające czas dzieciom. Bez wątpienia wczasy rodzinne należy przygotowywać dość długo. Z drugiej strony są też bardzo miłe, a wyjazd z całą familią może być źródłem wielu wrażeń i na pewno zbliżą rodzinę.

Read more ›

Categories

Podróżujemy coraz więcej, szczególnie przez biura podróży. Jak przekonać się czy nasze biuro nie ma kłopotów finansowych?

Coraz więcej Polaków podróżuje za granicę. Z tego powodu korzystamy chętnie z oferty biur podróży. Wyszukujemy jak najtańszych wycieczek i niekiedy liczymy na super okazję. Tymczasem, jak pokazało ostatnich parę lat, te czasami rewelacyjne oferty pogrzebały niejedną firmę. Aktualnie pozostało kilka najważniejszych firm, którym bardziej jesteśmy w stanie zaufać. Co jednak powinniśmy wiedzieć o biurach podróży, jak sprawdzić czy wybrane przez nas biuro jest bezpieczne?

Read more ›

Categories