Categories

Archive

Właściciel firmy jest całą dobę w pracy. Nie dziwi to, jak pomyślimy, jak dużo musi zrobić

O czym musi pamiętać typowy przedsiębiorca? To pytanie na początku może przerazić, bo dostrzegamy pełno obrazów, zaś każdy jest coraz bardziej smutny. By jednakże nie popadać w skrajności i zbytnio niedobry humor powinniśmy rozdzielić te sprawy i ocenić, jakie są bardziej, a które mniej istotne. Tak więc żeby nie tracić czasu na zbędne oraz niezbyt istotne sprawy, powinniśmy przyznać, że najważniejsze są podatki, pracownicy, klienci i różnego typu pozwolenia.

Read more ›

Categories

Jak to wygląda z takimi kosztami pracy? Czy możemy zarabiać więcej? A jak nie, to dlaczego?

Dziś jest szczęśliwy dzień. Raz w miesiącu pracodawca wpłaca nam naszą pensję. Czy coś może zepsuć dobry humor w dniu wypłaty? Może opodatkowanie? Zanim Twój szef uszczęśliwi Cię pensją, musi zapłacić podatek za zatrudnianie pracownika (zwany inaczej ZUS-em). Następnie, kiedy już kilkaset złotych przeznaczył na własną część kosztów, musi w Twoim imieniu zapłacić jeszcze jedną część składki za to, że jesteś zatrudniony jak i rzecz jasna następny podatek ZUS.

Read more ›

Categories

Zapotrzebowanie na mieszkania w mieście Wrocław.

Równolegle z wiosennymi porządkami pnie się w górę zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, tak jak reszta polskich miast, doznaje sezonowego spadku cen. Trend ten odwróci się w czasie letnich urlopów i możliwe, że znów powróci od jesieni. Wtedy to do miasta przybędzie nowy rocznik studentów, część z nich zapewne dostanie od rodziców swoje pierwsze lokum.

Read more ›

Categories