Categories

Archive

Jak rozliczać pit 11? Jaka jest zasada? Na jakie sprawy zwracać uwagę?

PIT 11 to podstawowa informacja o przychodach, dochodach, jak i kosztach oraz pobrań danej kwoty na podatek dochodowy od osób fizycznych. Tego typu informacja jest niezbędna do odpowiedniego przygotowania rocznego zeznania innego typu jak pit 37 czy pit 36.
Często jesteśmy w stanie usłyszeć od znajomego, że akurat dostałem pit 11 i co trzeba zrobić z tym faktem, jak powinniśmy się z tego rozliczać? O przedłożenie pit 11 Podatnik nie jest zmuszony wnioskować, gdyż to płatnik jest zobowiązany wystawić oraz przekazać informację z własnej inicjatywy.

Read more ›

Categories

Porady prawne radcy prawnego

Nierzadko zdarzają się przypadki, gdy wymagana będzie pomoc w kwestiach prawnych. Zawiłości przepisów prawnych są bowiem większości ludzi nieznane i mogą powodować wrażenie zagubienia. Poza tym prawo jest dziedziną, ulegającą częstym przemianom i modyfikacjom. Z tego powodu tak potrzebne jest stanowisko radcy prawnego. Radca prawny jest osobą, do której należy się zgłosić w sytuacjach, w których potrzebna jest porada w kwestiach prawnych. Radca oferuje usługi kierowane do firm oraz do osób indywidualnych.

Read more ›

Categories