Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.Z całą pewnością nikt, kto posiada psa lub marzy o nim, nie zakwestionuje tego powiedzenia.

Jednak rasowy zwierzak może być też opłacalną inwestycją. Chociaż utrzymanie rasowego czworonoga wymaga znacznie więcej wysiłku niż wychowanie nierasowego pieska. Jednak właściciele nie skarżą się. Oprócz bezcennych doświadczeń, jak radość z posiadania pięknych psów, można też sowicie zarobić.
Na czym polega właściwa hodowla?

Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią rasę psa. Niekiedy przyszli nabywcy nie liczą się z kosztami i nabywają najdroższe szczenięta, żeby później móc założyć opłacalną hodowlę – . Dobrze jest mieć świadomość, że aby posiadać kilka psów niezbędne są odpowiednie warunki. Jeśli mieszkamy w niedużym mieszkaniu, lepiej nie kupujmy dużego psa.

Pamiętajmy o tym, że duże psy, żeby były radosne muszą się porządnie wybiegać – minimum dwie każdego dnia. Weźmy pod uwagę tę kwestię , jeśli mieszkamy w centrum miasta. Oczywiście niewielki ani brak terenów spacerowych nie dyskwalifikuje nikogo, jako przyszłego. Niektóre psy nie maja wielkich wymagań, jeśli chodzi o codzienne spacery. Dajmy na to sympatyczna rasa Yorkshire Terrier, to świetne rozwiązanie dla typowego mieszczucha, bo nawet dwa pieski są niewielkim obciążeniem dla właściciela. Yorki nie potrzebują też długich, intensywnych spacerów.
Z kolei hodowla (aquablendpolska.com/katalog/automat-do-odpajania-cielat,73.html) dużego psa, jak na przykład rasy Mastif Tybetański, wymaga już dużo więcej rozsądku. Ostatnio jest to modna rasa,z uwagi na to, że rodowodowe szczeniaki osiągają bardzo wysokie ceny, nawet do 5 tys. zł. Naturalnie można też kupić pieska za znacznie mniejszą sumę, wszystko zależy od pochodzenia psa.
W kraju prosperuje kilka hodowli tej ciekawej rasy psów. Można wpisać w google hasło: mastif tybetański hodowla (jałówki cielne sprzedaż) i na pewno już na pierwszej stronie odnajdziemy polecanych w mieście hodowców. Jeżeli poważnie myślimy o rozmnożeniu naszego psa, nie powinniśmy oszczędzać przy kupnie. Warto również zasięgnąć informacji o wybranej hodowli, ponieważ nierzadko zdarza się, że hodowcy są nieuczciwi(psu też potrzebne witaminy).

Comments are closed.