Progi wymuszające zwolnienie prędkości, pachołki drogowe jako czynnik bezpieczeństwa na jezdni w trakcie normalnego użytkowania i stłuczek

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak duży jest odsetek wypadków na polskich drogach związany z przekroczeniem przepisowej prędkości. Jest to drugi powód, zaraz po tym związanym z wsiadaniem w stanie po spożyciu za kierownicę. Niestety nie są to chlubne wyniki, dlatego trzeba coś z tym zrobić. Dobrym rozwiązaniem w różnych miejscach są progi zwalniające.

roboty drogowe
Autor: Kenneth Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Montuje się je w strefach, gdzie często dochodzi do wypadków z powodu przekroczenia prędkości, ale też w pobliżu szkół, by kierowcy zwolnili, bo wiadomo, że z dziećmi nigdy nie można być niczego pewnym. Ciężko wymagać od przedszkolaków odpowiedzialności, czy logicznego myślenia, to dorośli powinni dbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Dość często sam znak, który uświadamia kierowcom, że powinni zwolnić, bo w okolicy są dzieci, mało dawał, dlatego są montowane progi zwalniające, które okazują się idealnym sposobem, by zmniejszyć prędkość i to przez każdego kierowcę. Często również tego typu progi są na osiedlach, bo tam też zależy na tym, by ruch był spokojny, a nie odbywały się jakieś rajdy między domkami. Progi zwalniające to świetne rozwiązanie, jeżeli rzeczywiście chce się uspokoić ruch.

Niezbędne przy robotach drogowych

Wszyscy nie raz, nie dwa widzieliśmy jak na jakiejś ulicy był robiony remont lub były malowane czy to pasy tj.

Chcesz uzupełnić swoje zakładki o następną nieszablonową stronę? Jeśli tak, to szczerze zalecamy ten serwis (http://lpsp.pl/kariera/) – kliknij a się nie rozczarujesz.

przejścia dla pieszych, jak też pasy rozdzielające drogę. Wtedy bardzo często dane miejsca bywają obstawiane pachołkami drogowymi. Te pachołki drogowe nie kosztują dużo, możemy je znaleźć w hurtowni bhp, bo jak wiemy mają one ostrzegać wszystkich uczestników ruchu o tym, że w konkretnym miejscu nie możemy przejechać i trzeba to miejsce ominąć, a co za tym idzie są ochroną dla osób pracujących w danym miejscu. Jeśli firma, która ma prowadzić jakiekolwiek prace na drodze nie ma pachołków, to często nie jest w stanie swojej pracy rozpocząć.

znaki drogowe
Jeśli dopiero, co pomalowane pasy nie będą obstawione przez pachołki, to niestety kierowcy bardzo szybko doprowadzą do tego, że pasy nie będą wyglądały tak jak sobie tego życzyła firma wykonująca tę pracę.

Jeśli objaśniana kwestia jest dla Ciebie użyteczna, przeczytaj poza tym więcej szczegółów (https://www.coraltravel.pl/wakacje/dominikana) tutaj – te wiadomości także nie powinny pozostać pominięte!

Pachołki są też wykorzystywane w szkołach jazdy i najczęściej początkującym adeptom niełatwej sztuki prowadzenia samochodu nie kojarzą się pozytywnie. Choć jak można się domyślić po pewnym czasie, jazda pomiędzy pachołkami nie będzie czymś trudnym, ale na początku musimy się tego, po prostu pouczyć.

Comments are closed.