Categories

Archive

Od jakiegoś czasu jeżdżenie po świecie zaczyna nam się podobać

Coraz chętniej korzystamy z różnych form transportu i przemieszczamy się nie tylko po kraju i to własnym samochodem. Ponadto co roku stajemy się prawdziwymi mistrzami, jeżeli chodzi o wyszukiwanie promocyjnych biletów lotniczych. Nawet wybrane osoby umieją ekonomicznie latać po kraju. I co ciekawe, opłaca się im to zdecydowanie bardziej, niż przykładowo podróż autem bądź pociągiem. Jeśli jesteśmy otwarci na ruch turystyczny po całym świecie, to zwykle startujemy z głównego lotniska mieszczącego się w stolicy.

Read more ›

Categories

Ruszyć w drogę, w cudowną wyprawę. Tylko jak to zrobić? Jakbyś preferował? Pieszo, rowerem czy autem?

Ruszamy w drogę, droga wzywa nas, a czas już nie goni. To zapowiedź wspaniałej przygody, którą chciałoby przeżyć wielu z nas. No bo spójrzmy, jak brzmi to wspaniale: nie mamy już żadnych obowiązków, tych z serii codziennych, nie jesteśmy zmuszeni już myśleć o różnych deadlinach czy innych z punktu widzenia przeciętnego pracownika, niezbyt ważnych, nie goni nas przede wszystkim czas, a świat tylko czeka na nas. Czy pojechałbyś na taką wycieczkę? A jak tak, to czym? Samochodem, rowerem, a może pieszo?

Read more ›

Categories

Odszukaj sprawdzoną wypożyczalnie aut na terenie Polski

Najpopularniejszymi, pod względem turystów, regionami Polski są, z całą pewnością tereny Mazowsza czy Małopolski. Popularnością cieszy się również cały region Dolnego Śląska. Lecz mało osób uważa za interesujący obszar Podkarpacia. Podkarpacie, położone w południowo-wschodniej części kraju, z wspaniałymi Bieszczadami, dużymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo malowniczy obszar. Nie brak tutaj miejsc, które pod względem atrakcyjności turystycznej, ani trochę nie ustępują słynnym polskim zagłębiom turystycznym.

Read more ›

Categories

Progi wymuszające zwolnienie prędkości, pachołki drogowe jako czynnik bezpieczeństwa na jezdni w trakcie normalnego użytkowania i stłuczek

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak duży jest odsetek wypadków na polskich drogach związany z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Jest to drugi powód, zaraz po tym związanym z wsiadaniem w stanie po spożyciu za kółko. Niestety nie są to chlubne wyniki, dlatego trzeba jakoś temu zaradzić. Dobrym rozwiązaniem w wielu miejscach okazują się progi zwalniające.

Read more ›

Categories