Kraków to niezwykłe, piękne miejsce

Odwiedzenie Polski? Zdecydowana większość podróżnych z Austrii, Italii, Kanady czy UK na pewno pomyśli o Krakowie. Wiadoma sprawa: Kraków to takie miasto, które było śliczne przed II wojną światową, a na całe szczęście nie zostało zniszczone przez Niemców bądź Rosjan. Takie niezwykłe miasta jak chociażby Wrocław miały dużo mniej „szczęścia”. W takim razie napiszmy nieco na temat Krakowie, może ktoś do tej pory nie odwiedził największego miasta na południu Polski, więc nie za bardzo poznał argumenty za tym, aby bez zwlekania pojechać się do niegdysiejszej stolicy naszego kraju. Podstawowe pytanie: czy przewodnik po Krakowie będzie w naszym przypadku wymagany?

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli całkowicie nie znamy miasta, ale w czasie chodzenia nie chcemy niczego istotnego przeoczyć, jak najbardziej przewodnik to bardzo dobry wybór. No co jak co, lecz w żadnym razie licencjonowanymi przewodnikami nie są losowi ludzie, ogólnie są zapaleńcami, którzy mogliby przez wiele godzin opowiadać o swojej małej ojczyźnie. Chociaż zwiedzanie Krakowa jest urokliwe, to jednak nie samym poznawaniem zabytków żyje podróżnik. A może napiszemy trochę o rozrywkach jakie oferuje dla nas Kraków? Sporo takowych jest.

Pamiętajmy, że choć Anglicy bardzo często przesadzają, to jednak w istocie nocne życie w Krakowie jest niezwykłe. To przecież miasto dziesiątek tysięcy studentów, poza tym mówimy o sporym mieście, więc bądź co bądź na nocne rozrywki dosłownie nikt nie powinien uskarżać się. Warto zapamiętać, iż chociaż w wielu przypadkach zwykło się mawiać, że Kraków jest niebezpieczny, to jednak nie mówimy o bardzo niebezpiecznej metropolii. Wojenki kiboli są, lecz raczej nie dotyczą typowego przechodnia.

Czy byłeś zadowolony z treści powyższego postu? Jeśli tak, to daję także mój link do nowej strony. Zachęcam!

Jeżeli puby albo dyskoteki nie są czymś dla nas, to może przydałoby się pójść do teatru? Pamiętajmy, że teatry w Krakowie w bardzo wielu przypadkach wystawiają genialne sztuki, które wbrew pozorom nie są nudne. Wiadomo: Kraków nieco kojarzy się ze swego rodzaju snobizmem, ale akurat takie postrzeganie tego niesamowitego miasta zdecydowanie nie ma najmniejszego sensu. W sumie nawet kilka godzin w Krakowie to dobra okazja do tego by fajnie urozmaicić sobie życie, choć należałoby posiedzieć co najmniej cztery noce.

Więcej: zwiedzanie Krakowa

Comments are closed.