Wczasy w Bieszczadach – co warto zobaczyć

Bieszczady to bezsprzecznie jedne z najpiękniejszych gór w całkowitej Polsce, które zachwycają imponującymi górskimi szczytami, cudownymi widokami oraz licznymi atrakcjami turystycznymi. Wybierając się na urlop w Bieszczadach, należałoby zwiedzić najpopularniejsze szczyty, takie jak Tarnica, Wielka Rawka albo Halicza. Jeżeli chodzi o najciekawsze atrakcje w Bieszczadach, to warto zobaczyć leśną kolejkę w wąskotorową, i także wybrać się na stoki górskie. W Bieszczadach odkryjemy mnogość atrakcyjnych szlaków górskich, zarówno tych prostszych, jak też trudniejszych.

ruszaj w polskę

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
W sezonie zimowym powinno się wybrać się na stoki, na narty czy też snowboard. Sporty zimowe w Bieszczadach są nadzwyczaj rozwinięte, natomiast pasjonaci tych sportów chętnie odwiedzają te okręgi górskie. Wakacje w Bieszczadach z pewnością będą niezmiernie udane, wolno tam się wybrać zarówno z całkowitą rodziną – też z dziećmi, jak też z partnerem. Planując wyjazd w Bieszczady, bezsprzecznie winniśmy sporo wcześniej ustalić trasę zwiedzania oraz pomyśleć, które miejsca chcielibyśmy ujrzeć.

Warto również zaplanować swój nocleg. W Bieszczadach znajdziemy dużo schronisk górskich, nadzwyczaj popularnym schroniskiem jest Chatka Puchatka, która szczególnie w zimie jest oblegana poprzez licznych turystów. Naturalnie w Bieszczadach odnajdziemy też inne miejsca noclegowe, nie jedynie schroniska. Wybierając się na wakacje w Bieszczadach, możemy także zarezerwować nocleg w hotelu, domku górskim lub na kwaterze prywatnej.

bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnie wielką popularnością cieszą się też pensjonaty. Nocleg zdołamy zarezerwować po przyjeździe na miejsce czy przedtem, na przykład poprzez Net. W szczególności zalecamy drugą formę rezerwacji, bo wtedy mamy pewność, iż odkryjemy wolne miejsca. W sezonie turystycznym noclegi są zastrzegane znacznie częściej, w związku z tym istnieje ryzyko, że po przyjeździe nie znajdziemy wolnych miejsc. Jeżeli pragniemy uniknąć takiej przykrej niespodzianki – zróbmy rezerwację wcześniej.

Comments are closed.